REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Cyfrowy Polsat cały czas rośnie i inwestuje. Sukcesy zawdzięcza w dużej mierze telefonii Plus

Cyfrowy Polsat – właściciel Polsatu i Polkomtela – odnotował za ubiegły rok 11,68 mld zł przychodów sprzedażowych i 1,11 mld zł zysku netto. Wzrosła liczba sprzedanych usług, choć nieco ubyło mu abonentów.

12.03.2020
15:57
cyfrowy polsat plus 2019
REKLAMA
REKLAMA

Grupa kapitałowa Cyfrowy Polsat ma powody do świętowania. Grubo ponad 11 mld zł przychodu to bardzo dobry wynik i lepszy od tego z poprzedniego roku (10,69 mld zł). Nawet gdy odliczymy koszty operacyjne w kwocie 9,75 mld zł to i tak grupie zostają duże pieniądze na dalsze inwestycje. A tych grupa cały czas dokonuje.

Miniony rok Cyfrowy Polsat zamknął liczbą 17,39 mln sprzedanych usług jednostkowych, a więc i tu odnotowano wzrost – 2,8-procentowy – względem roku ubiegłego. Nie wszystkie wieści są jednak dobre: 2019 r. zamknięto liczbą 5,64 mln abonentów. Co prawda wzrósł średni miesięczny przychód od abonenta z 84 do 85,6 zł i zmalał wskaźnik rezygnacji z 7,6 proc. do 6,4 proc., jednak liczba abonentów zmalała o 1,2 proc. względem roku 2018.

Ponad dwa tysiące nowych nadajników LTE Cyfrowego Polsatu w 2019 r. Byśmy zawsze byli w zasięgu Plusa.

Cyfrowy Polsat może i traci abonentów, ale też nie zapominajmy o usługach przedpłaconych a także skupmy się na wynikach samego Polkomtela, do którego należy sieć Plus. A ten może się pochwalić wzrostem liczby obsługiwanych kart SIM o niemal pół miliona sztuk – w sumie 12,2 mln aktywnych kart pod koniec roku. 9,7 mln jest użytkowanych przez klientów abonamentowych, w szczególności firmowych.

REKLAMA

W zasięgu sieci LTE Cyfrowego Polsatu znajduje się już ponoć niemal 100 proc. Polaków, a w zasięgu LTE-A 82 proc. Trwają mimo tego inwestycje w dalsze zwiększanie zasięgu, w ubiegłym roku grupa uruchomiła aż 2,1 tys. nowych nadajników LTE. W przyszłym roku Cyfrowy Polsat ma skupić się na dalszych inwestycjach w LTE-A oraz zapewnienie sygnału 5G w co najmniej siedmiu dużych polskich miastach.

Pod koniec 2019 r. w ramach sieci Cyfrowego Polsatu działało ponad 7,3 tys. nadajników 2G, ponad 10,8 tys. 3G i ponad 10,4 tys. 4G. Operator nie podał do wiadomości publicznej swojego stanowiska w kwestii pandemii koronawirusa i potencjalnych zagrożeń dla jego przyszłych wyników finansowych, jakie mogą się pojawić.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA