REKLAMA

Za darmo. Do 150 graczy. Battle royale. Call of Duty Warzone od jutra do pobrania przez wszystkich chętnych

09.03.2020 18.05
Call of Duty Warzone 1
REKLAMA

Po miesiącach plotek i spekulacji Activision odsłania karty. Call of Duty Warzone to darmowa gra battle royale wykorzystująca elementy Modern Warfare, która pomieści 150 graczy na wielkiej arenie. Gotowi na wojnę?

REKLAMA

Tego sekretu nie udało się zachować w tajemnicy. O pracach nad battle royale dla Call of Duty: Modern Warfare wiedzieliśmy od miesięcy. Od tygodni mówiło się z kolei, że będzie to samodzielny moduł o tytule Warzone, do pobrania jako osobny i darmowy program. Kilka godzin temu wyciekły materiały reklamowe potwierdzające wcześniejsze doniesienia. Teraz wydawca ostatecznie odsłonił kurtynę i wykłada karty na stół:

W Call of Duty Warzone zagracie już jutro. W dodatku za darmo.

Chociaż gra wykorzystuje elementy Modern Warfare, jest darmowym tytułem. Oznacza to, że udział w wielkiej bitwie na 150 graczy może wziąć każdy zainteresowany. Wystarczy posiadać komputer osobisty, PlayStation 4 lub Xboksa One. Dokładnie 10 marca 2020 r. tytuł pojawi się na platformach cyfrowej dystrybucji. Aby w niego zagrać, nie test wymagane posiadanie kopii gry Call of Duty: Modern Warfare.

Oczywiście Activision ma interes w tym, aby oferować swój tytuł w modelu free2play. Wydawca będzie chciał na nim zarabiać dokładnie tak samo, jak na swoich battle royale zarabiają wydawcy darmowego Apex Legends czy Fortnite'a. Możemy więc się spodziewać karnetów sezonowych, sklepu ze skórkami i przedmiotami oraz paczek z losową zawartością.

Call of Duty Warzone jest budowane na solidnych fundamentach.

 class="wp-image-1101890"

Call of Duty: Modern Warfare to najlepsza odsłona strzelaniny Activision od lat. Bardziej taktyczna. Bardziej bezwzględna. Mniej szalona. Można sądzić, że dokładnie takie samo będzie Warzone. Battle royale na silniku MW zaoferuje taktyczną rozgrywkę dla graczy solo, duetów oraz trójek znajomych. Tytuł będzie ciekawą odskocznią od bardziej dynamicznego Apex Legends oraz opartego na natychmiastowym budowaniu Fortnite.

Bardzo mnie to odpowiada. Mam nadzieję, że Warzone umożliwi realizację zasadzek oraz bardziej zachowawczych, odliczonych na pewną wygraną taktyk. Jednocześnie firmie Activision zależy aby pokazać, jak efektowne i efekciarskie będzie ich battle royale. Mamy więc psy bojowe, mamy helikoptery oraz wyrzutnie rakiet. Chcesz grać jak Rambo? Proszę bardzo. Twoja piaskownica, twoje zabawki. Rób z nimi na co tylko masz ochotę.

Jestem ciekaw alternatywnego trybu o nazwie Plunder.

 class="wp-image-1101893"

Poza klasyczną rozgrywką battle royale Warzone zaoferuje także tryb Plunder. W nim celem jest zebranie jak największej ilości gotówki. Zdobywamy ją eksplorując mapę, zwłaszcza wnętrza pomieszczeń. Oczywiście gotówkę można zabrać również innym graczom, o ile wcześniej się ich pokona. Wygrywa ta drużyna, która zgromadzi jak najwięcej zielonych w określonym czasie.

Zainteresowani? Jeśli tak, to musicie przygotować się na pobranie wielu danych. Call of Duty Warzone ma zajmować 80 - 100 GB (22 GB z zainstalowanym MW) w zależności od posiadanej platformy. Jednocześnie Activision zapewnia, że posiadacze Modern Warfare bez problemu przeniosą do darmowej gry wszystkie zdobyte przedmioty, skórki, emblematy czy nawet operatorów. Mój Ghost jest z tego powodu bardzo, ale to bardzo zadowolony.

REKLAMA

Widzimy się na arenie już jutro, 10 marca. Do zobaczenia w Call of Duty Warzone.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA