REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Awaria mBanku: nie działa Blik, a po zalogowaniu do banku nie da się nic zrobić

mBank ma dzisiaj problemy z poprawnym działaniem. Napotkali na nie klienci, którzy chcieli zalogować się dzisiaj z rana do bankowości online. Nie działa nawet BLIK.

02.03.2020
11:57
awaria mbank nie działa
REKLAMA
REKLAMA

To kiepski poniedziałek dla klientów mBanku. Ze względu na awarię bankowości online zostali nagle i do odwołania odcięci od swoich środków.

Problemy sprawia już samo logowanie i to zarówno do aplikacji mobilnej na smartfony i tablety, jak i do serwisu transakcyjnego w przeglądarce. Trwa to wyraźnie dłużej niż zwykle, a w niektórych przypadkach kończy się niepowodzenie.

To jednak niestety dopiero początek problemów, jakie mają klienci. Okazuje się, że nawet jeśli jakimś cudem uda im się zalogować, to raczej mogą zapomnieć o zrobieniu przelewów. Witryna nadal nie chce współpracować.

awaria mbank nie dziala blik 1 class="wp-image-1096916"
Awaria mBank i BLIK - Down Detector

Problemy sprawiała też od rana usługa eMakler, co jest sporym problemem, bo jak donoszą użytkownicy, nie działała już podczas otwarcia giełdy. mBank informuje, że akurat w tym przypadku udało się z nimi uporać i usługa powinna działać już poprawnie.

Nadal jednak nie działa w mBanku usługa Blik.

Jeśli ktoś chciał teraz opłacić zakupy lub zrobić przelew na numer telefonu wykorzystując w mbanku polski system płatności online, to musi uzbroić się w cierpliwość. BLIK nie działa do odwołania — przynamniej w mBaku.

Udało nam się przy tym potwierdzić, że tak jak aplikacja i strona mBanku oraz system BLIK odmawiają posłuszeństwa, tak karty płatnicze wydane przez bank działają. Można nadal płacić za zakupy i usługi z wykorzystaniem Apple Pay.

awaria mbank nie dziala blik 2 class="wp-image-1096919"
mBank nie działa - Down Detector

Tyle dobrego, że przedstawiciele firmy potwierdzają, że obecnie trwają problemy. W poście na oficjalnym profilu mBank w serwisie Twitter przepraszają za nie i proszą o cierpliwość, bo obecnie pracują już nad przywróceniem dostępności usług.

Problemy z logowaniem do mBanku zauważyli użytkownicy DownDetector.

REKLAMA

mBank zaczął kaprysić już ok. 10:00, ale niedługo po 11:00 zanotowano ok. 650 zgłoszeń jednocześnie. Według mapy awarią dotknięty został niemal cały kraj, a przede wszystkim takie miasta jak Warszawa, Łódź, Poznań, Kraków, Rzeszów i Trójmiasto.

Ostatni komunikat mBanku w tej sprawie, który informował o występujących problemach, pojawił się w serwisie Twitter godzinę temu. Bank odpisuje jednak na wiadomości klientów i próbuje ich uspokoić. Trzymamy kciuki, żeby awarię udało się szybko usunąć.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA