1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bankowość

Alior Bank wie, że ludzie siedzą w domach, więc ulepsza swoją bankowość internetową i mobilną

Lokowanie produktu

Możliwość odzyskania zapomnianego numeru klienta oraz „pożyczka na klik” - to tylko niektóre nowości, jakie pojawią się w bankowości internetowej i mobilnej Alior Banku już w najbliższy weekend.

26.03.2020
14:49
Alior-Bank-Program-Bezcenne-Chwile

Nie pamiętasz swojego loginu do systemu transakcyjnego Alior Online - niezbędnego by móc korzystać z bankowości internetowej Alior Banku? Już nie musisz się martwić, bo bank uruchamia mechanizm bardzo przydatny w takich sytuacjach. Chodzi o możliwość samodzielnego odzyskania numeru klienta (CIF). Funkcja „Przypomnij CIF” ma działać podobnie jak to ma miejsce na wielu innych portalach.

Użytkownik, chcąc odzyskać numer CIF, będzie poproszony o wprowadzenie danych identyfikacyjnych, a następnie o udzielenie odpowiedzi na krótkie pytania i autoryzację jednym z dostępnych sposobów. Po pozytywnym wyniku weryfikacji na ekranie wyświetli się identyfikator CIF. Już teraz możliwe jest ustawienie w miejsce numeru klienta wybranej nazwy własnej (aliasu) z poziomu bankowości internetowej i mobilnej.

Tworzymy nasze serwisy w taki sposób, aby ich użytkownicy mogli realizować większość operacji samodzielnie. To szczególnie ważne teraz, kiedy w związku z wytycznymi związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenieniu się wirusa, zaleca się ograniczenie wizyt w miejscach publicznych, również placówkach bankowych – mówi Piotr Łakomski, Dyrektor Departamentu Rozwoju Kanałów Cyfrowych Alior Banku.

Alior Bank zmienia nieco nawigację

Alior Bank w nowej odsłonie swojej bankowości internetowej postanowił trochę zmienić również sam sposób nawigacji. Funkcje dostępne do tej pory przez ekran ustawień, takie jak m.in. Profil Zaufany, Wniosek 300+ czy Wniosek 500+ będą przeniesione do odrębnej zakładki – eUrząd. Swoją lokalizację zmienią także dokumenty i wiadomości. Inny będzie też wygląd poszczególnych ekranów. Dostępne na pulpicie informacje o rachunku, takie jak prezentacja salda czy historii transakcji, będzie można z kolei ukryć jednym przyciskiem.

Po weekendowej aktualizacji systemu transakcyjnego Alior Banku zmieni się również podsumowanie przelewów własnych krajowych, zagranicznych i europejskich. Klienci przy tej okazji będą mogli zobaczyć znacznie więcej informacji niż wcześniej (jak np. kurs walutowy, czy szacowana kwota do przekazania odbiorcy). Inną nowością będzie wprowadzenie kwoty minimalnej w wysokości 200 zł w przelewie zagranicznym w opcji kosztowej BEN (koszt z tytułu wykonania przelewu ponosi odbiorca płatności).

Pożyczka? Na klik

Nowym rozwiązaniem dla obecnych klientów Alior Banku ma być też opcja „pożyczki na klik”. Jak się można domyślać wnioskowanie w tym przypadku ma być wyjątkowo szybkie i wygodne. Zainteresowani pożyczką klienci będą poproszeni o wskazanie kwoty kredytu oraz liczby miesięcznych rat, a już w kolejnym kroku zaakceptowanie informacji zawartych na ekranie podsumowującym ofertę.

*Materiał powstał przy współpracy z Alior Bankiem

Lokowanie produktu
Najnowsze