REKLAMA

Do YouTube'a Music wrzucisz własną muzykę. Nadchodzi nowa funkcja

Google Play Muzyka ma być wkrótce zastąpiona przez YouTube Music. Nie wszyscy są tym faktem zachwyceni, z uwagi na duże braki młodszej usługi. Na szczęście jeden z nich – wgrywanie własnych utworów – ma być niebawem uzupełniony.

07.02.2020 09.59
Wgrywanie własnej muzyki już niedługo w YouTube Music
REKLAMA
REKLAMA

Redakcji 9to5Google udało się ustalić ze swoich anonimowych źródeł wewnątrz firmy, że jeden z największych braków funkcjonalnych YouTube Music względem Google Play Muzyka ma wkrótce stać się przeszłością. Google już ponoć testuje wewnętrznie nową wersję aplikacji, która pozwala dodawać do oferowanej w ramach usługi muzyki naszą własną, prywatną. To oznacza, że będziemy mogli układać listy odtwarzania zarówno z utworów znajdujących się w ofercie YouTube Music, jak i tych posiadanych przez nas i przez nią nie oferowanych.

Podobno testy trwają już od długiego czasu i Google jest niemal gotowy do wydania aktualizacji do kanału produkcyjnego. Podobno też już niedługo aplikacje Google Play Muzyka i YouTube Music zaczną wyświetlać ostrzeżenia, że jedna usługa wkrótce całkowicie zastąpi drugą.

Wgrywanie własnej muzyki do YouTube Music w sam raz na zamknięcie Google Play Muzyka.

REKLAMA

Dni usługi Google Play Muzyka są policzone. Usługa ma zostać całkowicie wyłączona w drugiej połowie bieżącego roku, mimo iż nadal uważana jest za lepszą i wygodniejszą od YouTube Music. Możliwość wgrywania własnych utworów do chmury na szczęście ułatwi niektórym z nas przesiadkę i ma szansę sprawić, że nie będzie ona tak bolesna.

Mnie osobiście zastanawia jeszcze jedno. Wiele telefonów ma preinstalowaną aplikację kliencką Google Play Muzyka bez możliwości jej łatwego odinstalowania. Ciekaw jestem czy stanie się ona martwą ikonką czy też Google i jego partnerzy sprzętowi mają inny pomysł na zlikwidowanie nowego śmiecia na naszym pulpicie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA