REKLAMA
 1. Spider's Web
 2. Technologie
 3. Gry

Wiedźmin 3 na Nintendo Switch dostał aktualizację, której zazdroszczą inne konsole. Jest import zapisu z PC

No pograłbym sobie w tego Wieśka, ale na PC mam już zaczęte. Nie chce mi się na nowo przechodzić - rzuca kolega z konkurencyjnego serwisu, gdy odpalam na Switchu Witcher 3: Wild Hunt. Niebawem problem rozpoczętej gry na Steam lub GOG przestanie istnieć.

18.02.2020
16:31
Wiedźmin 3 na Nintendo Switch dostał import zapisu z PC!
REKLAMA
REKLAMA

Lada moment Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji na konsolę Nintendo Switch otrzyma potężną aktualizację. Ta w odczuwalny sposób poprawi jakość oprawy wizualnej, a do tego doda szereg ustawień graficznych do skonfigurowania, włączenia lub wyłączenia w menu głównym. Wśród nowych opcji możemy znaleźć takie pozycje jak:

 • Motion Blur
 • Blur
 • Bloom
 • Sharpening
 • Depth of Field
 • Cutscene Depth of Field
 • Light Shaft
 • Underwater Effects
 • Foliage Visibility Range
 • Anti-Aliasing

Poniżej możecie zobaczyć dwa zrzuty ekranu porównujące rozgrywkę z wyłączonym oraz włączonym efektem Sharpening. Chociaż niska rozdzielczość wciąż daje się we znaki, pewne elementy otoczenia są odczuwalnie wyraźniejsze na drugiej grafice. Tyczy się to zarówno pierwszoplanowego Geralta, jak również elementów otoczenia takich jak roślinność.

 class="wp-image-1089216"
 class="wp-image-1089213"

Najciekawszym elementem aktualizacji jest jednak wsparcie dla… stanów zapisu z PC!

Do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon na konsolę Nintendo Switch już niebawem będziemy mogli przenieść progresję dokonaną na komputerze osobistym. Program na platformie Nintendo będzie do tego potrzebował zalogowania się na konto Steam lub GOG, możliwe w oknie roboczej przeglądarki WWW wywoływanej z poziomu samej gry. Podobnie działa to w przypadku Fortnite oraz Epic Games Store.

Możliwość importu stanów zapisu z Wiedźmina na PC to prawdziwy ewenement. Przypominam, że takiej funkcji nie ma ani na PlayStation 4, ani na Xboksie One. Gra dla Nintendo Switcha jest pierwszą konsolową edycją, na której możemy kontynuować przygodę rozpoczętą przed komputerem osobistym. Kapitalna sprawa. Zwłaszcza, jeśli komuś pozostało już tylko kilka zadań pobocznych oraz czyszczenie mapy ze znaczników. Do takiej rozgrywki Switch będzie wystarczający.

Aktualizacja jest już dostępna w części regionów.

 class="wp-image-1089210"
REKLAMA

Właśnie sprawdziłem, czy mój przenośny Wild Hunt może pobrać nową aktualizację, ale otrzymałem informację zwrotną o posiadaniu najnowszej możliwej wersji programu. Biorąc jednak pod uwagę zdjęcia jakie ukazały się w sieci, otrzymanie takiej aktualizacji dla amerykańskich oraz europejskich kont jest wyłącznie kwestią czasu.

Świetna inicjatywa CDP RED, świetna robota Saber Interactive.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA