REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Tapeta w Windowsie 10X dostosuje się do pory dnia

Microsoft ma pożyczyć pewien kosmetyczny gadżet macOS-a i wprowadzić go do swojego nowego systemu. Windows 10X na życzenie będzie synchronizował wygląd naszego Pulpitu z godziną – a może i panująca na zewnątrz pogodą.

03.02.2020
10:26
co to windows 10x
REKLAMA
REKLAMA

Pierwsza wzmianka o dynamicznych tapetach w Windowsie 10X pojawiły się już w ubiegłym tygodniu. Jednak dopiero w przeciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin odezwało się publicznie kilka dobrze poinformowanych osób potwierdzających istnienie tej jakże przełomowej dla produktywności funkcji – w tym redakcja WindowsLatest. Czas więc zacząć te informacje traktować na poważnie.

Dynamiczne tapety w Windows 10X – co to jest i jak to działa?

Funkcję tę znają użytkownicy systemu macOS, którym prawdopodobnie projektanci Windowsa 10X się w tej materii inspirowali. Taka dynamiczna tapeta płynnie zmienia swój wygląd w zależności od zadanych przez jej twórcę kryteriów.

Tapety dołączone do Windowsa 10X będą się zmieniać w zależności od pory dnia – prezentować będą zatem tą samą scenę, ale rozświetloną słońcem czy przyciemnioną i z rozgwieżdżonym niebem. Niektóre źródła twierdzą też, że tapeta taka będzie uwzględniać panujące za oknem warunki pogodowe.

REKLAMA

Oprócz tego wspomniane tapety – do systemu ma ich być dołączonych kilka, a Microsoft podobno planuje umożlwienie twórcom publikowanie własnych na Microsoft Store – mają zawierać inne dynamiczne elementy. Chmury na niebie mają się delikatnie poruszać, na niebie od czasu do czasu przelatywać ptaki i tym podobne.

Nietrudno się domyślić, że taka tapeta to w rzeczywistości działająca w tle aplikacja – a co za tym idzie, będzie można wyłączyć jej dynamiczność by oszczędzać prąd w akumulatorze. Sam Windows 10X ma się pojawić w drugiej połowie bieżącego roku. Nie będzie dostępny do samodzielnej instalacji – ma być oferowany wyłącznie wraz z nowymi urządzeniami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA