REKLAMA

Slidery mogą powrócić w wielkim stylu. TCL pracuje nad smartfonem, który można rozsunąć jak stół w jadalni

Powróciły telefony z klapką, to teraz czas na powrót sliderów. TCL pracuje nad niezwykłym prototypem telefonu z elastycznym wyświetlaczem.

18.02.2020 12.52
Slidery mogą powrócić. TCL pracuje nad rozsuwanym smartfonem
REKLAMA

Gdyby nie odwołanie targów MWC 2020, moglibyśmy na żywo podziwiać niezwykły prototyp firmy TCL – telefon, który może stać się tabletem. Tyle że jego ekran nie byłby składany, jak w Samsungu Galaxy Fold, lecz… rozsuwany, jak stół w jadalni.

REKLAMA

CNET właśnie opublikował rendery, którym trudno dać wiarę. Widzimy na nich telefon, który w normalnej formie do złudzenia przypomina Samsunga Galaxy S10+, zaś w rozłożonej staje się tabletem.

Rozsuwane telefony czeka wielki powrót? Oto prototyp TCL
Źródło: CNET

W jaki sposób miałby się rozsuwać ekran? Tego do końca nie wiadomo. Być może TCL opracowało technologię, która pozwoliłaby „zawinąć” ekran wokół jednego elementu, gdy ten będzie chowany do wnętrza obudowy? Konkurencja pokazywała już wcześniej podobne rozwiązania technologiczne, jednak na renderach nie widać żadnej przerwy ani wklęśnięcia między dwoma częściami wyświetlacza.

Rozsuwane telefony czeka wielki powrót? Oto prototyp TCL
Źródło: CNET

Jestem jednak bardzo ciekaw, jak ów prototyp będzie się prezentował na żywo, bo w końcu… na renderach i grafikach promocyjnych Samsunga Galaxy Fold i Galaxy Z Flip miejsca łączenia ekranu też nie widać, podczas gdy na żywo jest dość wyraźne.

Rozsuwane telefony czeka wielki powrót? Oto prototyp TCL
Źródło: CNET

Czeka nas powrót rozsuwanych telefonów?

Osobiście nie bardzo wierzę w powyższy prototyp TCL. Rendery wyglądają bardziej jak radosna twórczość domorosłego artysty powstała w oparciu o wczesne wnioski patentowe niż jak produkt, który rzeczywiście może być na etapie prototypowania.

Możliwe jednak, że tkwi w nich ziarno prawdy. Ostatecznie TCL ma już w swoim portfolio składanego klona Samsunga Galaxy Fold i również ciężko pracuje nad technologią elastycznych wyświetlaczy.

Kto wie? Może prototyp TCL to preludium do powrotu kultowych sliderów, niegdyś równie popularnych, co telefony z klapką? Ostatnim tego typu urządzeniem był BlackBerry Priv, który – jak wiemy – sukcesu na rynku nie odniósł. Być może ostatni właściciel praw do marki BlackBerry, właśnie firma TCL, uznała, że trzeba przywrócić ten format urządzenia na rynek?

Być może w ślad za rozsuwanym do rozmiaru tabletu urządzeniem podąży mniejszy prototyp, rozsuwany do rozmiaru zwykłego smartfona, tak jak Z Flip stoi w kontrze do Galaxy Folda?

REKLAMA

Jeśli TCL faktycznie jest w posiadaniu technologii pozwalającej na rozsuwanie smartfona z dwuczęściowym wyświetlaczem, taki scenariusz wcale nie jest nierealny.

Słowo klucz to „jeśli”. I chociaż miło było przez kilkaset słów pofantazjować o potencjalnym powrocie rozsuwanych smartfonów (pozdrawiam jako były posiadacz Sony Ericsson Hazel), tak jakoś nie wierzę w urzeczywistnienie tych fantazji.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA