REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Surface Go i Surface Book wkrótce doczekają się liftingu

Znamy pierwsze szczegóły na temat tabletu Surface Go 2 i hybrydowego notebooka Surface Book 3. Najtańsze i najdroższe urządzenia przenośne doczekają się nowych procesorów. Premiera już na wiosnę.

15.02.2020
9:21
Surface Go 2 i Surface Book 3 - pierwsze informacje o nowych sprzętach
REKLAMA
REKLAMA

Już niedługo Microsoft zaprezentuje światu odświeżone wersje Surface Booka i Surface Go. Jak wynika z informacji pozyskanych przez Brada Samsa, lepiej byśmy nie oczekiwali rewolucji. Oba urządzenia mają być w zasadzie nieznacznie poprawione względem tych poprzednich generacji. Z wyglądu mają być bardzo podobne, a główne zmiany mają być wprowadzone do ich podzespołów.

Surface Book 3 – co nowego?

Jaki laptop dla fotografa? Microsoft Surface Book 2 15" class="wp-image-1042826"

Komputer ma być oferowany z procesorem Intel Core 10. generacji i koprocesorem graficznym Nvidia GTX serii 16**. Dodatkowo, wersja 15-calowa ma być oferowana po raz pierwszy w wersji układem graficznym Quadro, który ma nie tylko akcelerować przeliczenia związane z grafiką 3D, ale również te dotyczące algorytmów sztucznej i uczenia maszynowego. Komputer ma być dostępny w wersji z 16 GB RAM i 32 GB RAM i będziemy go mogli wyposażyć maksymalnie w 1 TB pamięci masowej SSD.

Nie jest jasne czemu Microsoft nie zdecydował się na układ graficzny GTX 2060. Możemy więc zapomnieć o wysokiej wydajności w najnowszych grach wideo oraz o akceleracji przeliczeń związanych ze śledzeniem promieni.

Surface Go 2 – co nowego?

Surface Go LTE opinie class="wp-image-962159"

Na uaktualnienie tego tabletu będziemy zwracać szczególną uwagę, bowiem Go pierwszej generacji okazał się urządzeniem zaskakująco koszmarnym i bezsensownym z uwagi na bardzo słabą specyfikację sprzętową. Choć niestety wygląda na to, że nowa wersja nie będzie o wiele lepsza.

Tablet nadal ma być wyposażony w najtańsze układy Intela, a więc procesory Pentium Gold nowej generacji. Droższa wersja Surface Go 2 ma być jednak wyposażone w układ Core m, który choć również do demonów wydajności nie należy, tak jest istotnym skokiem jakościowym względem Pentiuma.

REKLAMA

Ceny mają pozostać bez zmian.

To oznacza, że Surface Book 3 i Surface Go 2 mają zastąpić swoich poprzedników i utrzymać ich ceny. Jedyną niewiadomą pozostaje Surface Book 3 w wersji z układem Quadro – na dziś Surface Book 2 nie jest dostępny w takiej konfiguracji. Konferencja prezentująca obie linie produktowe ma się odbyć w Nowym Jorku na wiosnę – niestety jeszcze nie znamy dokładnej daty.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA