REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Jak Surface Duo walczy z problemami nieznanymi normalnym telefonom. Spoiler: z powiadomieniami

Powiadomienia – ten problem został już dawno rozwiązany przez niemal wszystkich producentów telefonów komórkowych. Wszystkich poza Microsoftem, którego Surface Duo będzie miał bardzo nieoczywisty sposób ich wyświetlania.

26.02.2020
16:47
microsoft-surface-duo-7
REKLAMA
REKLAMA

Telefon wibruje i emituje dźwięk – to znak, że jakaś aplikacja prosi o twoją uwagę. Może to być pilny mail z pracy, ale też niewykluczone, że ktoś nam wysłał nową naklejkę za pomocą komunikatora – a więc coś, co zdecydowanie możemy sprawdzić później. Priorytetyzacja reagowania na różne formy powiadomień jest kluczowa, żeby w zdrowy sposób korzystać z telefonu. Na szczęście niemal każdy telefon znacząco nam to ułatwia.

Powiadomienia są zazwyczaj skrótowo prezentowane na ekranie. Różnią się od siebie ikonami, pozycją na wyświetlaczu czy treścią. Wystarczy szybki rzut oka na telefon i już wiemy, czy chcemy go podnieść i zareagować, czy też zignorować i kontynuować to, co robiliśmy przed chwilą.

Ale nie w Surface Duo. Domyślnie telefon Microsoftu jest zamknięty, a to oznacza, że urządzenie nie ma jak wysłać nam skrótowej informacji o powiadomieniu – no chyba że na zewnętrzny wyświetlacz, taki jak nasz zegarek. Sprzęt może bezradnie zawibrować, a do nas należeć będzie jego otwarcie i sprawdzenie co się dzieje. Microsoft chce częściowo rozwiązać ten problem.

Jak sprawdzić powiadomienia w Surface Duo? Trzeba lekko odchylić ekran i je podejrzeć

Nie trzeba otwierać całego Surface Duo, by sprawdzić powiadomienia. Wystarczy lekko uchylić klapę telefonu, a notyfikacje tam się zgrupują z możliwością odrzucenia ich przez użytkownika. Wyświetli się też w tym trybie data i godzina, a także podgląd tego kto dzwoni.

REKLAMA

Czy data na wyświetlaczu Surface’a Duo coś oznacza? Trudno powiedzieć, biorąc pod uwagę fakt, że powyższy materiał nie pochodzi z oficjalnej dystrybucji Microsoftu. 18 czerwca to jednak znacznie wcześniej niż pierwotnie prognozowana data wejścia Surface Duo do sprzedaży – według samego Microsoftu jego nowy telefon ma trafić na półki sklepowe pod koniec bieżącego roku.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA