REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. RTV

Android TV Pie, AirPlay i HomeKit w ogromnej aktualizacji systemu dla OLED-ów marki Sony

Telewizory Sony AF9 i AG9, a więc telewizory OLED tego producenta z 2018 i 2019 r. lada moment zaczną zgłaszać dostępność nowego oprogramowania. Aktualizację warto zastosować, znajdziemy w niej mnóstwo nowości.

01.02.2020
9:36
sony af9 ag9 android tv pie airplay homekit atmos
REKLAMA
REKLAMA

Android TV Pie to relatywnie niewielka aktualizacja względem Androida TV Oreo, w której Google skupił się głównie na poprawianiu błędów i usterek swojego systemu. Korzystający z Androida TV Sony wykorzystał jednak tę okazję, by do aktualizacji dodać wiele rzeczy od siebie. Wspomniana aktualizacja pojawiła się już dla wybranych telewizorów LCD tego japońskiego producenta, a teraz trafia na jego telewizory OLED z 2018 r. i 2019 r.

Android TV Pie dla telewizorów Sony AF9 i Sony AG9. Co nowego?

Jedną z dłużej wyczekiwanych nowości jest wprowadzenie do tych telewizorów obsługi formatów AirPlay 2 i Homekit od firmy Apple. Pierwszy z nich pozwala na szybkie i łatwe udostępnianie zdjęć i treści wideo z poziomu urządzeń Mac, iPad i iPhone na ekran naszego telewizora. HomeKit to z kolei standard smart home Apple’a, którego od teraz telewizory OLED od Sony mogą zostać częścią.

REKLAMA

Aktualizacja wprowadza też obsługę dźwięku Dolby Atmos, zarówno przez wbudowane w telewizor głośniki, jak i przez HDMI ARC. Usunięto też wiele drobnych błędów oraz (podobno) znacząco poprawiono czytelność podmenu ustawień.

Aktualizacja udostępniana jest falami i nie wszyscy użytkownicy otrzymają ją od razu. Niecierpliwe osoby mogą zastosować aktualizację ręcznie odpowiednią procedurą (pod tym linkiem dla modelu AF9, pod tym dla AG9), zalecamy jednak korzystanie z funkcji aktualizacji wbudowanej w system tych telewizorów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA