REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Gry

Sony uruchomiło oficjalną witrynę PlayStation 5. Również po polsku. Nie spodziewajcie się jednak sensacji

Oficjalna witryna poświęcona PlayStation 5 jest już widoczna dla wszystkich internautów. Nie spodziewajcie się jednak, że znajdziecie na niej nowe informacje dotyczące nadchodzącej konsoli. Obecnie strona WWW jest nad wyraz skromna.

Sony uruchomiło witrynę poświęconą PlayStation 5. Także po polsku
REKLAMA
146 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Oficjalna witryna poświęcona PS5 znajduje się w brytyjskiej domenie. Wchodząc pod adres playstation.com/en-gb/explore/ps5/ znajdziemy bardzo skromną, oszczędną w formie stronę internetową z możliwością wpisania się do oficjalnego newslettera Sony Interactive Entertainment Europe. To m.in. za jego pomocą japońska firma chce w niedalekiej przyszłości informować o nadchodzącym produkcie oraz jego cechach.

Jednocześnie Sony po raz kolejny potwierdza datę premiery PlayStation 5.

 class="wp-image-1066083"

Widniejące na stronie holidays 2020 odnosi się do świątecznego okresu bożonarodzeniowego. Można więc przypuszczać, że PS5 zadebiutuje na przełomie listopada oraz grudnia lub w pierwszych dniach grudnia. Premiera konsoli w tym okresie to powszechna praktyka, mająca zapewnić platformie dobry start dzięki świątecznemu sezonowi zakupowemu. Dlatego zapewne nikogo nie zdziwi, że konkurencyjny Xbox Series X również ma zadebiutować w podobnym terminie. Na przestrzeni ostatnich lat wyjątkowy był w tym aspekcie wyłącznie Nintendo Switch, ze swoją marcową premierą.

Wciąż jednak nie wiemy, czy PlayStation 5 będzie miało jednoczesną światową premierą na wszystkich rynkach. Tak było w przypadku PS4, lecz wtedy nie mieliśmy do czynienia z globalnym wyzwaniem jakim jest koronawirus. Wiemy już, że wirus z Wuhan negatywnie wpłynął na produkcję monitorów i telewizorów. Tak samo może być z konsolami, ponieważ te również są składane w Chińskiej Republice Ludowej. Osłabiona wydajność chińskich fabryk to wielkie zagrożenie i wielkie wyzwanie dla wszystkich producentów RTV i AGD.

Wciąż istnieje masa niewiadomych dotyczących PlayStation 5.

 class="wp-image-1082028"

O konsoli Sony wiemy znacznie mniej niż o konkurencyjnej platformie Microsoftu. W dalszym ciągu nie poznaliśmy wyglądu PS5, szczegółów dotyczących wstecznej kompatybilności ani ceny urządzenia. Ta ostatnia informacja jest kluczowa, ponieważ na sukces nowej konsoli zawsze najmocniej działają dwa czynniki: katalog gier na wyłączność oraz koszt zakupu ponoszony przez użytkownika. Biorąc pod uwagę, że PlayStation 5 będzie wykorzystywać SSD wysokiej jakości, cena platformy nie będzie przesadnie niska. Z drugiej strony Japończycy raczej nie będą chcieli powtórzyć sytuacji z PS3, gdzie zbyt wysoka cena drastycznie spowolniła rozwój platformy.

Aktualizacja:

REKLAMA

W sieci pojawiła się również polska wersja witryny poświęconej PlayStation 5. Pod adresem playstation.com/pl-pl/explore/ps5/ brakuje co prawda możliwości zapisania się do newslettera, ale za to możemy przeczytać krótką notkę w naszym ojczystym języku:

Zaczęliśmy prezentować niektóre z niesamowitych funkcji, w jakie wyposażona będzie konsola PlayStation 5, nie jesteśmy jednak jeszcze gotowi, by w pełni ujawnić nową generację PlayStation. Zarejestruj się poniżej, aby być jedną z pierwszych osób, które będą otrzymywać najnowsze informacje w momencie ich publikacji, w tym wiadomości o dacie premiery i cenie PS5 oraz zapowiadanej gamie gier premierowych na PS5.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA