REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Sony uruchomiło oficjalną witrynę PlayStation 5. Również po polsku. Nie spodziewajcie się jednak sensacji

Oficjalna witryna poświęcona PlayStation 5 jest już widoczna dla wszystkich internautów. Nie spodziewajcie się jednak, że znajdziecie na niej nowe informacje dotyczące nadchodzącej konsoli. Obecnie strona WWW jest nad wyraz skromna.

05.02.2020
8:41
Sony uruchomiło witrynę poświęconą PlayStation 5. Także po polsku
REKLAMA
REKLAMA

Oficjalna witryna poświęcona PS5 znajduje się w brytyjskiej domenie. Wchodząc pod adres playstation.com/en-gb/explore/ps5/ znajdziemy bardzo skromną, oszczędną w formie stronę internetową z możliwością wpisania się do oficjalnego newslettera Sony Interactive Entertainment Europe. To m.in. za jego pomocą japońska firma chce w niedalekiej przyszłości informować o nadchodzącym produkcie oraz jego cechach.

Jednocześnie Sony po raz kolejny potwierdza datę premiery PlayStation 5.

 class="wp-image-1066083"

Widniejące na stronie holidays 2020 odnosi się do świątecznego okresu bożonarodzeniowego. Można więc przypuszczać, że PS5 zadebiutuje na przełomie listopada oraz grudnia lub w pierwszych dniach grudnia. Premiera konsoli w tym okresie to powszechna praktyka, mająca zapewnić platformie dobry start dzięki świątecznemu sezonowi zakupowemu. Dlatego zapewne nikogo nie zdziwi, że konkurencyjny Xbox Series X również ma zadebiutować w podobnym terminie. Na przestrzeni ostatnich lat wyjątkowy był w tym aspekcie wyłącznie Nintendo Switch, ze swoją marcową premierą.

Wciąż jednak nie wiemy, czy PlayStation 5 będzie miało jednoczesną światową premierą na wszystkich rynkach. Tak było w przypadku PS4, lecz wtedy nie mieliśmy do czynienia z globalnym wyzwaniem jakim jest koronawirus. Wiemy już, że wirus z Wuhan negatywnie wpłynął na produkcję monitorów i telewizorów. Tak samo może być z konsolami, ponieważ te również są składane w Chińskiej Republice Ludowej. Osłabiona wydajność chińskich fabryk to wielkie zagrożenie i wielkie wyzwanie dla wszystkich producentów RTV i AGD.

Wciąż istnieje masa niewiadomych dotyczących PlayStation 5.

 class="wp-image-1082028"

O konsoli Sony wiemy znacznie mniej niż o konkurencyjnej platformie Microsoftu. W dalszym ciągu nie poznaliśmy wyglądu PS5, szczegółów dotyczących wstecznej kompatybilności ani ceny urządzenia. Ta ostatnia informacja jest kluczowa, ponieważ na sukces nowej konsoli zawsze najmocniej działają dwa czynniki: katalog gier na wyłączność oraz koszt zakupu ponoszony przez użytkownika. Biorąc pod uwagę, że PlayStation 5 będzie wykorzystywać SSD wysokiej jakości, cena platformy nie będzie przesadnie niska. Z drugiej strony Japończycy raczej nie będą chcieli powtórzyć sytuacji z PS3, gdzie zbyt wysoka cena drastycznie spowolniła rozwój platformy.

Aktualizacja:

REKLAMA

W sieci pojawiła się również polska wersja witryny poświęconej PlayStation 5. Pod adresem playstation.com/pl-pl/explore/ps5/ brakuje co prawda możliwości zapisania się do newslettera, ale za to możemy przeczytać krótką notkę w naszym ojczystym języku:

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA