1. SPIDER'S WEB
  2. Sprzęt
  3. Tech
  4. Technologie

Energetyzująca premiera Samsunga. To… powerbank

powerbank do galaxy s20
236 interakcji
dołącz do dyskusji

Galaxy S20, Galaxy Z Flip i Galaxy Buds+ zostały w końcu oficjalnie zaprezentowane przez Samsunga. Ale jest jeszcze jeden gadżet: taki, który pozwoli na korzystanie z tych urządzeń jeszcze dłużej bez podłączania do gniazdka elektrycznego.

Samsung niemal zawsze przy okazji premiery nowego sztandarowego telefonu odświeża swoją ofertę banków energii. Nie inaczej stało się i tym razem. Nowe powerbanki Samsunga dostępne będą w dwóch wersjach i – rzecz jasna – naładują też inne urządzenia niż tylko te z linii Galaxy.

Oba powerbanki mają pojemność 10 tys. miliamperogodzin i zapewniają system szybkiego ładowania oraz wykorzystują złącza USB-C. Oba też mają się pojawić w sklepach mniej więcej w podobnym terminie co telefony Galaxy S20.

Powerbanki Samsunga w sam raz dla Galaxy S20. Czym się od siebie różnią?

powerbank do galaxy s20

Tańsza wersja wyposażona jest w złącze USB-C i USB-A. Obsługuje też system szybkiego ładowania USB-C PD z mocą 25 W – choć tylko w pierwszym ze złącz. Na USB-A zapewni maksymalną moc 15 W. Drugi, ten droższy, wyposażony jest dodatkowo w system ładowania bezprzewodowego. Nie oferuje też złącza USB-A, zamiast tego zapewniając użytkownikowi dwa złącza USB-C z systemem szybkiego ładowania USB-C PD 25 W – choć ów system nie może funkcjonować na dwóch złączach równocześnie.

Cena tańszego powerbanka na razie nie jest znana. Ten droższy ma kosztować 80 dol. na rynku amerykańskim.