REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Smartfony Huawei P30 Lite w Polsce dostały EMUI 10. Co nowego?

Bazujący na Androidzie 10 system EMUI 10 zaczął się pojawiać, wedle ustalonego wcześniej harmonogramu, na telefonach Huawei P30 Lite. Nowości jest sporo, a uaktualnienie jest widoczne również w Polsce.

04.02.2020
14:12
NEWS: Smartfony Huawei P30 Lite w Polsce dostały EMUI 10
REKLAMA
REKLAMA

Czytelnicy Tabletowo.pl poinformowali o dostępności aktualizacji EMUI 10 dla telefonów Huawei P30 Lite. Uaktualnienie jest widoczne w telefonach kupionych od operatora sieci Play, wydaje się jednak wysoce prawdopodobne, że lada moment otrzymają je również pozostałe odmiany, w tym te od innych operatorów czy z wolnej sprzedaży.

Rozmiar aktualizacji to aż 3 GB, więc najlepiej poczekać z nią do momentu, aż będziemy w zasięgu sieci Wi-Fi. Uaktualnienie nie zostanie też zastosowane, jeżeli poziom naładowania akumulatora w telefonie jest niższy niż 50 proc.

EMUI 10 dla Huawei P30 Lite – co nowego?

EMUI 10 to bazujący na Androidzie 10 system operacyjny Huaweia. To nadal ta wersja, w której zawarte są Usługi Play – nie utracimy do nich dostępu po przejściu na nowsze wydanie systemu. EMUI 10 wprowadza wszystkie nowe API dla aplikacji, jakie wprowadził Android 10, a także jego kluczowe nowości – takie jak ograniczenie udostępniania aplikacjom geolokalizacji czy włączenie do systemu usługi Family Link.

REKLAMA

Huawei wprowadził też kilka zmian do swojej autorskiej nakładki. Zmienił się znacząco wygląd launchera i belki powiadomień, czerpiąc sporo dobrych pomysłów od samsungowego One UI. Zmienił się też mechanizm działania trybu ciemnego, by pasować do wytycznych Androida 10.

Kompletną listę telefonów, które Huawei uaktualnił bądź uaktualni do systemu EMUI 10 znajdziemy pod tym adresem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA