REKLAMA

OneDrive na Androida wkracza w bieżącą dekadę. Nowy wygląd i obsługa ciemnego motywu

Jedna z najważniejszych aplikacji Microsoftu na Androida w końcu doczekała się zaległego już wizualnego odświeżenia. OneDrive teraz dużo lepiej pasuje do odświeżonej w myśl Fluent Design aplikacji Office.

27.02.2020 08.20
OneDrive na Androida z nowym wyglądem i obsługą ciemnego motywu
REKLAMA
REKLAMA

Oficjalna aplikacja do konsumenckiej chmury Microsoftu w wersji na Androida nie została odświeżona w tym samym momencie, co aplikacje z rodziny Office. Na szczęście i ta w końcu doczekała się liftingu. Microsoft ujednolica wygląd wszystkich swoich aplikacji na wszystkich platformach, a OneDrive na tej jednej z najpopularniejszych na świecie nie mógł zostać pominięty.

OneDrive na Androidzie jest teraz spójny z aplikacjami Office 365 pod względem kolorystyki, typografii, wzornictwa ikon i nagłówków w ramach szablonu Fluent Design – zaprojektowanego w taki sposób, by wyglądał naturalnie niezależnie od platformy, na której jest wyświetlany. OneDrive na iOS-a już od pewnego czasu jest dostępny w tej nowej, odświeżonej wersji.

OneDrive na Androida z nowym wyglądem i obsługą systemowego ciemnego motywu.

onedrive nowy wygląd ciemny motyw class="wp-image-1094360"

Lifting przeszły ikony, których sylwetki mają być teraz bardziej czytelne. Zmieniono też odstępy pomiędzy elementami interfejsu i rozmiary czcionek. Zmieniono też wygląd niektórych ikon: na przykład ta do skanowania dokumentów teraz symbolizowana jest przez dokument, a nie przez obiektyw.

onedrive nowy wygląd ciemny motyw class="wp-image-1094363"

Aplikacja zyskała też obsługę systemowego ciemnego motywu i automatycznie zmienia swój wygląd w zależności od tego w jakim trybie działa nasz telefon.

onedrive nowy wygląd ciemny motyw class="wp-image-1094366"

A do widoku Ostatnie od teraz będą dodawane podglądane przez nas dokumenty PDF i wykonane za pomocą aplikacji skany dokumentów.

onedrive nowy wygląd ciemny motyw class="wp-image-1094369"

Usprawniono też interfejs do adnotacji dokumentów PDF.

REKLAMA
onedrive nowy wygląd ciemny motyw class="wp-image-1094372"

A sama aplikacja OneDrive przypomni nam zdjęcia wykonane tego dnia w miesiącu przez ostatnie lata na podstawie synchronizowanej rolki aparatu i innych zdjęć umieszczonych w bibliotece Obrazy.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA