REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

Warto zainstalować Mobilnego Edge'a. Będzie chronił przed śledzeniem tak, jak to robi desktopowy

Jednym z istotniejszych wyróżników przeglądarki Edge na Windowsa i macOS-a ma być zapewniane przez nią łatwe zarządzanie skutecznymi narzędziami do ochrony prywatności. Teraz z tej zalety będą mogli korzystać jego użytkownicy również na Androidzie i iOS-ie.

26.02.2020
16:58
Mobilny Edge wyposażony w mechanizm zapobiegający śledzenie
REKLAMA
REKLAMA

Przeglądarka Edge na wszystkich platformach na których jest dostępna – za wyjątkiem iOS-a i iPadOS-a – to w zasadzie przeglądarka Chromium z autorską nakładką Microsoftu. Do podobnych nakładek na Chromium należą, między innymi, Chrome, Opera, Brave i Vivaldi. Jak twórcy Edge’a chcą się wyróżnić z tłumu bardzo podobnych do siebie przeglądarek?

Nieco podobnie do Brave’a, choć będąc przy tym mniej zasadniczy na rzecz wygody i łatwości w zarządzaniu. Edge pozwala swoim użytkownikom na łatwe przełączanie się między trzema trybami pracy, różniącymi się od siebie ilością informacji, jakie przeglądarka przekazuje na nasz temat. Funkcja ta była dostępna od samego początku na Windowsie i macOS-ie, a teraz trafia do wersji na pozostałe platformy.

Microsoft Edge na systemy iOS i Android z trzeba trybami ochrony: podstawowym, zrównoważonym i ścisłym.

mobilny edge zapobieganie śledzeniu class="wp-image-1094315"
REKLAMA

Microsoft proponuje trzy tryby pracy przeglądarki, które można dowolnie zmieniać podczas jej użytkowania. Podstawowy nie implementuje żadnych mechanizmów ochronnych poza tymi broniącymi nas przed złośliwym oprogramowaniem. Zrównoważony blokuje inwazyjne skrypty śledzące i reklamowe, nadal jednak wszystkie usługi powinny w nim działać bez problemu. Tryb ścisły chroni nas przed niemal każdą formą śledzenia, choć w tym trybie niektóre aplikacje webowe mogą przestać działać.

Aktualizacja zawierająca moduł ochrony prywatności dla mobilnego Edge’a jest już dostępna w wersji na iOS-a, wkrótce ma też trafić na iPadOS-a. Aktualizacja dla Androida trafiła do beta-testów i ma być dostępna dla szerokiej publiczności w przeciągu najbliższych tygodni.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA