REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Wkurzają cię powiadomienia o nieodczytanych SMS-ach w Windowsie? Mam dobre wieści

Do tej pory powiadomienia o nowych SMS-ach mogliśmy tylko całkowicie wyłączyć – a niezupełnie zawsze o to nam chodzi. Na szczęście systemowa aplikacja Twój telefon zyskała pozornie drobną, a bardzo użyteczną nowość.

03.02.2020
18:08
telefonowanie z windowsa
REKLAMA
REKLAMA

Systemowa aplikacja Twój telefon okazała się jedną z najbardziej użytecznych nowości, jakie zostały wprowadzone do Windowsa 10 już po jego premierze. Poza synchronizacją powiadomień, kopiowaniem zdjęć, wyświetlaniem na Pulpicie Windowsa androidowych aplikacji czy obsługą połączeń głosowych, zapewnia ona możliwość wysyłania i odbierania SMS-ów i MMS-ów z poziomu komputera.

Aplikacja powiadamia nas w Centrum akcji o każdej nowej odebranej wiadomości. Te powiadomienia możemy oczywiście wyłączyć, tak jak powiadomienia z każdej innej aplikacji, ale… nie zawsze o to nam chodzi. Niektórzy użytkownicy chcą być powiadamiani – ale też mieć możliwość szybkiego pozbycia się tych powiadomień. Teraz już mogą.

Wygodne zarządzanie powiadomieniami o nowych SMS-ach w aplikacji Twój telefon w Windowsie 10.

microsoft twój telefon sms powiadomienia class="wp-image-1080762"

Jeżeli przypniemy gdzieś aplikację Twój telefon – tak jak na zrzucie powyżej do Paska zadań – będzie ona wyświetlała chmurkę z liczbą nieprzeczytanych wiadomości. By ten licznik zlikwidować, do tej pory trzeba było otworzyć aplikację, wybrać sekcję Wiadomości i jeszcze wybrać konkretny wątek, w którym pojawiła się nowa wiadomość. Dość logiczne, bo przecież dopiero wtedy można uznać, że odczytaliśmy nowe SMS-y.

microsoft twój telefon sms powiadomienia class="wp-image-1080765"

Tyle że nowe wiadomości możemy też odczytać w widoku głównym aplikacji, bez odwiedzania ręcznie danego wątku konwersacji. Nowa wersja aplikacji Twój telefon (aktualizacja jest automatyczna, udostępniana partiami) pozwala więc na dostosowywanie widoczności wspomnianego powiadomienia. Możemy decydować czy zniknie:

REKLAMA
  • jak wyświetlimy tego konkretnego SMS-a
  • jak wyświetlimy widok wszystkich SMS-ów
  • jak otworzymy okno aplikacji

Drobiazg, bez wątpienia. Jednak niektórzy użytkownicy – w tym wyżej podpisany – dostają szmergla jak nie zajmą się wszystkimi ikonkami informującymi o jakiejś rzeczy do odhaczenia. Nasza codzienność stanie się ciut mniej nerwowa.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA