REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Mój ulubiony notebook po liftingu. Huawei prezentuje odświeżone Matebooki X Pro

Matebook X Pro to w mojej subiektywnej ocenie najlepszy ultrabook na rynku i właśnie tego sprzętu prywatnie używam. Choć będę nieco zazdrościł tym z was, którzy kupią jego nowszą wersję.

24.02.2020
14:44
matebook x pro 2020
REKLAMA
REKLAMA

To jak dobry okazał się Matebook X Pro jest aż zdumiewające. Rzadko się zdarza, by firma dopiero zaczynająca swoją przygodę z produkcją pecetów od razu strzeliła w samo sedno. Niesamowicie wygodny, świetnie wyposażony, rozsądnie konstruowany, z bogactwem portów, rewelacyjnym dotykowym wyświetlaczem 3:2 (3000 x 2000 pikseli), bardzo wygodną klawiaturą… nawet oprogramowanie Matebooka X Pro, a więc niestandardowa producencka wersja Windowsa, sprawuje się wzorowo.

Matebooka X Pro niezmiennie uważam za najlepszego ultrabooka z Windowsem, włączając do tego porównania nawet sprzęty z rodziny Surface. A dziś Huawei prezentuje jego nową wersję. Zmiany zaszły na szczęście dla mojego zazdrosnego oka głównie w podzespołach. Komputer jest niemal identycznej konstrukcji, nadal w metalowej obudowie unibody, ma grubość 14,6 mm i waży 1,33 kg.

Huawei Matebook X Pro na 2020 r – co nowego? Przede wszystkim procesory.

Nowa wersja komputera wyposażona jest w układy Intel Core 10. generacji. Do wyboru mamy więc Core i7-10510U i i5-10210U, którym towarzyszy układ graficzny GeForce MX250 z 2 GB GDDR5. Uaktualniono też system chłodzenia, który przy tej samej emisji dźwięku jest ponoć w stanie zauważalnie skuteczniej obniżać temperaturę pracy – częściej ma też działać w trybie pasywnym, a więc całkowicie bezgłośnym.

Za czas pracy na akumulatorze odpowiada akumulator o pojemności 56 Wh, który w połączeniu z autorskimi metodami oszczędzania energii zaszytymi również w softwarze, ma pozwolić na cały dzień realnej pracy bez konieczności podłączania go do ładowarki. Zobaczymy w testach ile w tym prawdy.

matebook x pro 2020 class="wp-image-1092249"

Komputer doczekał się też obsługi Bluetootha w wersji 5.0. Zachował też wszystkie swoje bajery, takie jak chowana do klawiatury kamera internetowa czy czytnik linii papilarnych wbudowany w przycisk zasilania i uwierzytelniający użytkownika jeszcze przed rozruchem samego systemu operacyjnego.

Więcej będziemy w stanie napisać, gdy dostaniemy ów komputer w nasze ręce. Jeżeli jednak Huawei niczego nie zepsuł to jest to kandydat na komputer przenośny roku – a mamy przecież dopiero luty.

REKLAMA

Huawei Matebook X Pro - ceny.

Najtańszy Huawei Matebook X Pro z procesorem Intel i5 w wersji 16 GB RAM, 512 GB SSD wyceniony został na 1499 eur. Komputer w konfiguracji i5 + 16 GB RAM + 512 GB SSD + Nvidia GeForce MX250 - to wydatek 1699 eur. Za 1999 eur kupimy urządzenie z procesorem Intel i7, 16 GB RAM, 1 TB SSD i kartą Nvidia GeForce MX250.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA