REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Korzystasz z Messengera lub WhatsAppa? Komisja Europejska zaleca swoim ludziom używanie Signala

Komisja Europejska oficjalnie jedzie na Signalu. 

25.02.2020
20:55
Signal komunikator Komisji Europejskiej
REKLAMA
REKLAMA

Posuń się Whatsapp, Komisja Europejska wybrała. Zaszczytu bycia jedynym polecanym przez nią komunikatorem dostąpił Signal.

Oskarżenia o zaskakująco słabe zabezpieczenia sieciowe, informacje o tysiącach wykradzionych dokumentów, shakowanie ambasady w Moskwie... bądźmy łaskawi i powiedzmy po prostu, że Unia Europejska nie miała ostatnimi laty najlepszej prasy, jeśli idzie o cyberbezpieczeństwo. Nowe zalecenie ma być jednym z kroków, które mają to zmienić.

Jak informuje Politico, Komisja Europejska oficjalnie zaleciła swoim urzędnikom korzystanie z Signala jako komunikatora pierwszego wyboru. Aplikacja miała spodobać się w Brukseli szczególne ze względu na swoją otwartoźródłową naturę, która zapewnia większą przejrzystość i większe poczucie bezpieczeństwa niż produkty konkurencji.

Do tej pory duża część unijnych urzędników korzystała chętniej z Facebookowego Whatsappa, który nie oferuje jednak już tak chętnie wglądu do swojego kodu.

Signal zgodnie z wytycznymi ma służyć tylko do szybkiej i bieżącej komunikacji. Przesyłanie dokumentów zawierających potencjalnie wrażliwe dane nadal ma się odbywać za pomocą szyfrowanych maili, przesyłanie dokumentów tajnych zgodnie z odpowiednimi protokołami.

Signal nie miał być komunikatorem tylko dla nerdów.

Miał uczynić dostęp do szyfrowania prostszym, także dla ludzi, którzy nie bardzo wiedzą, o co w tym całym szyfrowaniu tak właściwie chodzi. Teraz ma na to szansę.

Dla Signala taki ruch Komisji Europejskiej to potencjalnie świetna wiadomość. Komunikator już teraz cieszy się popularnością i zaufaniem wśród ekspertów od spraw cyberbezpieczeństwa i osób, które po prostu cenią sobie prywatność konwersacji. Trudno mu jednak do tej poru było wypłynąć na szerokie wody mainstreamu.

REKLAMA

Decyzja Komisji Europejskiej to nie tylko dobra wiadomość dla obywateli ale i dla firmy. Dzięki niej w świat poszedł sygnał, że Signal jest na tyle bezpieczny, że polecają go Bardzo Poważni Ludzie. Dzięki temu komunikator dostał całkiem darmową reklamę. O tym, czy będzie ona skuteczna, przekonamy się dopiero w najbliższym czasie.

Signala możecie pobrać na Androida, iOS-a, Windowsa, macOS-a i Linuksa. Linki znajdziecie znajdziecie na stronie komunikatora oraz w sklepach z aplikacjami.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA