REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Huawei P40 Lite ma kosztować zaledwie 999 zł. To może być hit

Huawei nie poddaje się i nadal walczy o względy polskich klientów. Najlepszym tego przykładem ma być nadchodzący model Huawei P40 Lite, który według pozyskanych przez nas informacji ma zostać świetnie wyceniony.

24.02.2020
12:17
Czy Huawei szpieguje?
REKLAMA
REKLAMA

Nie boję się stwierdzić, że Huawei P40 Lite będzie najważniejszym urządzeniem w tegorocznym portfolio chińskiej marki. W końcu to właśnie sprzęty z serii Lite odpowiadały za ogromną część sprzedaży smartfonów Huawei. Cechowały się one bardzo dobrym stosunkiem możliwości do ceny i należały do sztandarowej rodziny smartfonów Huaweia, dzięki czemu były szeroko reklamowane. To wszystko przełożyło się na ich ogromną popularność.

Jednak w tym roku przed Huaweiem stoi bardzo trudne zadanie, ponieważ nowe smartfony chińskiej firmy nie są wyposażony w Usługi Google. A co za tym idzie, ich użyteczność jest bardzo ograniczona. Z tego powodu Huawei będzie zmuszony bardzo mocno grać ceną, co mieliśmy okazję zobaczyć już przy okazji modelu Mate 30 Pro. Ten w ostatnich dniach został cenowo przeceniony z 4299 do 2999 zł i dołączono do niego prezenty o wartości przekraczającej 1000 zł, co jasno pokazuje, że w swojej pierwotnej cenie nie cieszył się przesadnie dużą popularnością.

Jaki będzie Huawei P40 Lite?

Według nieoficjalnych, ale dosyć wiarygodnych informacji model ten ma zostać wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FullHD+, zupełnie nowy procesor Kirin 810, 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na pliki. Specyfikacja taka powinna wystarczyć praktycznie każdemu użytkownikowi w codziennym użytkowaniu. Przypominamy też, że model ten będzie działał pod kontrolą Androida pozbawionego usług Google.

 class="wp-image-1099169"

Powinien też mieć akumulator o pojemności 4200 mAh wspierający szybkie ładowanie 40W, przedni aparat z matrycą 16 megapikseli oraz aż cztery aparaty tylne: standardowy ma mieć matrycę 48 megapikseli, szerokokątny 8 megapikseli, zaś do mierzenia głębii oraz makro po 2 megapiksele. Taka liczba aparatów spowoduje też, że nowy model będzie pod względem wzornictwa nawiązywał do iPhone’ów 11.

Ile będzie kosztował Huawei P40 Lite?

REKLAMA

Z dwóch niezależnych, w żaden sposób niepowiązanych ze sobą źródeł wynika, że Huawei zamierza sprzedawać ten model w bardzo niskiej cenie wynoszącej 999 zł. Pamiętajcie jednak, że są to informacje nieoficjalnie, niepotwierdzone w żaden sposób przez producenta. Taktyka taka jednak wydaje się logiczna, ponieważ Huawei musi jakoś wynagrodzić swoim klientom brak usług Google i powiązany z nimi brak wielu potrzebnych aplikacji.

Jeżeli podane przez nas informacje się potwierdzą, Huawei P40 Lite faktycznie może okazać się hitem. Z przecieków wynika bowiem, że będzie to model szybki, świetnie wyposażony i bardzo tani. Niska cena może sprawić, że klienci albo przeboleją brak usług Google, albo zdecydują się doedukować i wgrać je na własną rękę. W każdym razie, jeżeli zamierzaliście nabyć smartfon za około 1000 zł, warto wstrzymać się z zakupem do drugiej połowy marca, bo mniej więcej wtedy Huawei P40 Lite powinien trafić do sklepów.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA