REKLAMA
  1. SPIDER'S WEB
  2. Technologie

Huawei P40 Lite ma kosztować zaledwie 999 zł. To może być hit

Huawei nie poddaje się i nadal walczy o względy polskich klientów. Najlepszym tego przykładem ma być nadchodzący model Huawei P40 Lite, który według pozyskanych przez nas informacji ma zostać świetnie wyceniony.

Czy Huawei szpieguje?
REKLAMA
915 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Nie boję się stwierdzić, że Huawei P40 Lite będzie najważniejszym urządzeniem w tegorocznym portfolio chińskiej marki. W końcu to właśnie sprzęty z serii Lite odpowiadały za ogromną część sprzedaży smartfonów Huawei. Cechowały się one bardzo dobrym stosunkiem możliwości do ceny i należały do sztandarowej rodziny smartfonów Huaweia, dzięki czemu były szeroko reklamowane. To wszystko przełożyło się na ich ogromną popularność.

Jednak w tym roku przed Huaweiem stoi bardzo trudne zadanie, ponieważ nowe smartfony chińskiej firmy nie są wyposażony w Usługi Google. A co za tym idzie, ich użyteczność jest bardzo ograniczona. Z tego powodu Huawei będzie zmuszony bardzo mocno grać ceną, co mieliśmy okazję zobaczyć już przy okazji modelu Mate 30 Pro. Ten w ostatnich dniach został cenowo przeceniony z 4299 do 2999 zł i dołączono do niego prezenty o wartości przekraczającej 1000 zł, co jasno pokazuje, że w swojej pierwotnej cenie nie cieszył się przesadnie dużą popularnością.

Jaki będzie Huawei P40 Lite?

Według nieoficjalnych, ale dosyć wiarygodnych informacji model ten ma zostać wyposażony w 6,4-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości FullHD+, zupełnie nowy procesor Kirin 810, 6 GB RAM oraz 128 GB pamięci na pliki. Specyfikacja taka powinna wystarczyć praktycznie każdemu użytkownikowi w codziennym użytkowaniu. Przypominamy też, że model ten będzie działał pod kontrolą Androida pozbawionego usług Google.

 class="wp-image-1099169"

Powinien też mieć akumulator o pojemności 4200 mAh wspierający szybkie ładowanie 40W, przedni aparat z matrycą 16 megapikseli oraz aż cztery aparaty tylne: standardowy ma mieć matrycę 48 megapikseli, szerokokątny 8 megapikseli, zaś do mierzenia głębii oraz makro po 2 megapiksele. Taka liczba aparatów spowoduje też, że nowy model będzie pod względem wzornictwa nawiązywał do iPhone’ów 11.

Ile będzie kosztował Huawei P40 Lite?

REKLAMA

Z dwóch niezależnych, w żaden sposób niepowiązanych ze sobą źródeł wynika, że Huawei zamierza sprzedawać ten model w bardzo niskiej cenie wynoszącej 999 zł. Pamiętajcie jednak, że są to informacje nieoficjalnie, niepotwierdzone w żaden sposób przez producenta. Taktyka taka jednak wydaje się logiczna, ponieważ Huawei musi jakoś wynagrodzić swoim klientom brak usług Google i powiązany z nimi brak wielu potrzebnych aplikacji.

Jeżeli podane przez nas informacje się potwierdzą, Huawei P40 Lite faktycznie może okazać się hitem. Z przecieków wynika bowiem, że będzie to model szybki, świetnie wyposażony i bardzo tani. Niska cena może sprawić, że klienci albo przeboleją brak usług Google, albo zdecydują się doedukować i wgrać je na własną rękę. W każdym razie, jeżeli zamierzaliście nabyć smartfon za około 1000 zł, warto wstrzymać się z zakupem do drugiej połowy marca, bo mniej więcej wtedy Huawei P40 Lite powinien trafić do sklepów.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
Aktualizacja: tydzień temu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA