REKLAMA

Najnowsze odsłony gier Final Fantasy i Wolfenstein trafiają do Xbox Game Pass

Miesiąc dopiero się zaczyna a już dwa gamingowe hity trafiają do usługi Xbox Game Pass w wersji na konsole. Już jutro abonenci będą mogli pobrać Final Fantasy XV oraz Wolfenstein: Youngblood.

05.02.2020 18.00
final fantasy xv wolfenstein: youngblood xbox game pass
REKLAMA
REKLAMA

Microsoft ogłosił właśnie rozszerzenie biblioteki Xbox Game Pass o trzy nowe gry dla konsol Xbox One. Pierwszą nowością jest Final Fantasy XV, a więc najnowsza – nie licząc remasterów starszych gier – odsłona kultowej sagi RPG, która cieszy się nieustającą popularnością od ponad trzech dekad. Tym razem wcielimy się w rolę Noctisa, księcia magicznego Królestwa Lucis i wyruszymy na wyprawę w celu odzyskania naszej ojczyzny. Gra bez wątpienia urzeka swoją oprawą audiowizualną, wyciskając ostatnie soki z konsol Xbox. Była też chwalona za rozbudowaną fabułę i wizję uniwersum, choć w kwestii samego gameplayu zdania były już podzielone.

Wolfenstein: Youngblood to w mojej subiektywnej ocenie – choć i Szymon Radzewicz się ze mną zgadza – najsłabsza odsłona legendarnej serii shooterów. Najsłabsza jednak wcale nie oznacza złej. Nowa gra nastawiona jest przede wszystkim na grę w trybie kooperacji – choć nadal możemy grać samotniie – i skupia się tym razem na postaciach córek B.J. Blazkowicza. Gra jest krótka, ale za to bardzo dynamiczna i świetnie wygląda. Mimo wad powinna zapewnić kilka godzin świetnej zabawy.

Trzecią i ostatnią – na razie – nowością na luty jest Death Squared, który swego czasu był dołączony również do Gier z Gold. Niestety z tym tytułem nie miałem wcześniej styczności, zmuszony jestem więc do polegania na opisie wydawcy. A twierdzi on, że gra to łamigłówka dla 1, 2 lub 4 graczy, w którą warto zagrać ze znajomymi o ciętym języku. A więc prosta gra logiczna, w którą podobno świetnie zagrać ze znajomymi.

Final Fantasy XV i Wolfenstein: Youngblood pojawią się w Xbox Game Pass 6 lutego. Death Squared 13 lutego.

Xbox Game Pass to płatna usługa dla konsol Xbox One i komputerów PC. Występuje w kilku odmianach. Ten dotyczący wyłącznie konsol to wydatek 40 zł miesięcznie. W zamian otrzymujemy nielimitowany dostęp do ponad 200 gier z katalogu Xbox Game Pass. Dopóki mamy aktywną subskrypcję, możemy je instalować i usuwać te gry dowolną liczbę razy.

REKLAMA

Dodatkowo, dostępne są plany Xbox Game Pass na PC (19 zł miesięcznie) oraz Xbox Game Pass Ultimate (160 zł za kwartał), na który składa się Xbox Game Pass na PC, na konsolę oraz dodatkowo usługa Xbox Live Gold.

Wszystkie gry Microsoft Studios pojawiają się w usłudze w dniu ich premiery i zostają w niej na stałe. Gry twórców zewnętrznych są umieszczane w usłudze wedle ich uznania, czasem na stałe, czasem na określony czas – na podobnej zasadzie, co pozycje na Netfliksie, które nie są Netflix Originals. Użytkownik jest ostrzegany z wyprzedzeniem jeżeli jakaś gra ma zniknąć i oferowany mu jest rabat na jej zakup. Większość tytułów pozostaje jednak w Game Passie na stałe.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA