REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Facebook rezygnuje ze swojej aplikacji na Windowsa, ta niedługo przestanie działać

Windows był jedynym desktopowym systemem operacyjnym, na który oferowana była natywna aplikacja kliencka Facebooka. Ta trwająca wiele lat fanaberia właśnie się kończy – użytkownikom pozostaje wersja webowa.

08.02.2020
8:51
Facebook dla Windows nie działa? Aplikacja umrze pod koniec miesiąca
REKLAMA
REKLAMA

Trudno traktować tę informację jako jakąś ogromną niespodziankę. Windowsowa aplikacja Facebooka była już zaniedbana od dłuższego czasu i wyraźnie miała znacznie niższy priorytet od pozostałych. Oferowała jednak kilka przyjemnych udogodnień dla tych, którzy z jakiegoś względu nadal preferowali wersję tak zwaną natywną nad webową.

Niestety, aplikacja zamiast aktualizacji już niedługo najzwyczajniej w świecie przestanie działać. Facebook zaczął wysyłać jej użytkownikom maile, w których informuje o dniu, w którym jego apka zamiast strumieniem wiadomości przywita użytkowników informacją o błędzie. Będzie to już całkiem niedługo.

Aplikacja Facebook dla Windows nie będzie działać już za kilka tygodni.

facebook windows nie działa class="wp-image-1083966"
REKLAMA

Windowsowa aplikacja straci zgodność z usługą 28 lutego bieżącego roku. Facebook nie daje więc swoim użytkownikom zbyt wiele czasu na przyzwyczajenie się do wersji webowej, która – jak operator usługi informuje w mailu – ma działać znakomicie również na najnowszej wersji przeglądarki Microsoft Edge.

Facebook dla Windows był jedyną natywną desktopową aplikacją tej usługi. Nie był jednak jedyną windowsową aplikacją od grupy Facebook. Na system operacyjny Microsoftu nadal dostępne są niedawno gruntownie odświeżony Messenger, WhatsApp a także Instagram – choć ten ostatni niebawem w ramach aktualizacji z Microsoft Store podmieni dotychczasową aplikację na wykonaną w technice Progressive Web App. Niewykluczone że i sam główny Facebook powróci kiedyś jako PWA.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA