REKLAMA

W aplikacji Facebooka łatwo przełączymy się między najciekawszymi, najnowszymi i wyświetlonymi postami

Facebook testuje nową wersję Aktualności, w której w łatwy sposób będziemy przełączać się między widokiem z najciekawszymi i najnowszymi postami. To nie wszystko. Być może zyskamy też prosty sposób przeglądania wyświetlonych już treści.

18.02.2020 17.44
Aktywność poza Facebookiem
REKLAMA
REKLAMA

Nową wersję Aktualności w aplikacji Facebooka na Androida odkryła Jane Manchun Wong, która w przeszłości wielokrotnie docierała do ukrytych i testowanych funkcji serwisów Marka Zuckerberga.

Nowe Aktualności w aplikacji Facebooka.

Nowy widok aktualności w aplikacji miałby się składać z trzech kart: Najciekawszych, Najnowszych i Wyświetlonych.

W trzeciej karcie znajduje się widok Wyświetlonych postów. Są to treści, które już zobaczyliśmy w Aktualnościach i do których chcemy powrócić. Dostęp do nich w przeglądarce zapewni nam wpisanie w w pasku adresu: https://www.facebook.com/seen.

Facebook póki co rozważa wprowadzenie nowego trybu sortowania. TechCrunch zapytał u źródła, czy możemy spodziewać się nowego widoku sortowania aktualności. Rzecznik firmy potwierdził, że trwają wewnętrzne testy, ale nie przesądził czy zmiana wejdzie w życie produkcyjnie.

Obecnie Facebook zniechęca do zmiany sortowania.

Oczywiście nie robi tego wprost. Wskazuje na to jednak praktyka. Gdy zmienimy widok z Najciekawszych na Najnowsze w przeglądarkowej wersji Facebooka, po kolejnym otwarciu strony najpewniej zobaczymy ponownie Najciekawsze treści, czyli te „dobrane” przez algorytm. Sortowanie według najnowszych treści również nie gwarantuje nam dostępu do chronologicznej osi czasu, uwzględniającej posty ze wszystkich źródeł przez nas obserwowanych, tak jak działał niegdyś Instagram.

REKLAMA

Również przełączanie widoków w aplikacji mobilnej nie należy do wygodnych i wymaga kilku czynności. W wersji Facebooka dla iOS-a, trzeba wejść w menu i wybrać najnowsze. Co gorsza, trzeba to robić za każdym razem, gdy chcemy zmienić sposób sortowania.

Najbardziej interesujące byłoby wprowadzenie w aplikacji zakładki Wyświetlonych postów. Często zdarza się bowiem, że chcemy powrócić do jakiejś treści, a nie potrafimy jej odnaleźć. Prosty „kartowy” układ trzech widoków byłby dużym ułatwieniem.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA