REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Social media

Fotki 3D na Facebooka wrzucisz nawet z tańszego telefonu

Efektowne, ruchome zdjęcia zapewniające iluzję głębi pozwalały wyróżnić się użytkownikom Facebooka posiadającym telefony z wieloma obiektywami do trybu portretowego. Usługa przestaje dzielić nas na zamożniejszych i oszczędniejszych.

29.02.2020
16:40
Facebook powiadomienia przy logowaniuj
REKLAMA
REKLAMA

Od października 2018 r. użytkownicy nowoczesnych iPhone’ów mogą wrzucać na Facebooka tak zwane Zdjecia 3D – a więc zdjęcia wykonane w trybie portretowym telefonu z zastosowanym facebookowym efektem głębi. Zdjęcia te stwarzały iluzję trójwymiarowości poprzez efektowne animacje uwzględniające wszelkie spodziewane wypukłości.

Facebook jednak cały czas rozwija swoją sztuczną inteligencję do przetwarzania obrazu. Jak właśnie zapowiedział usługodawca, jest już tak zaawansowana, że informacje z drugiego obiektywu telefonu nie są już konieczne, by stworzyć rzeczone zdjęcie 3D.

Animacja powyżej prezentuje facebookowy algorytm w działaniu. Zdjęcie źródłowe, jak przekonuje Facebook, zostało wykonane najzwyklejszym aparatem. Ów algorytm jest już obecny w produkcyjnej wersji aplikacji Facebooka i będzie włączany kolejnym użytkownikom.

Zdjęcia 3D na dowolnym telefonie – w aplikacji Facebook zarówno na iOS-a, jak i na Androida.

Funkcja dostępna będzie na telefonach iPhone 7 lub nowszych oraz, cytując słowo w słowo Facebooka, na w miarę nowych telefonach z Androidem ze średniej i wysokiej półki cenowej.

REKLAMA
facebook jak wrzucić zdjęcie 3d class="wp-image-1096499"

Niestety nie wiemy jak szybko nowa-stara funkcja będzie udostępniana kolejnym użytkownikom. Efekt ma jednak wyglądać tak, jak na zapewnionym przez Facebooka przykładzie, który widać powyżej. Co ciekawe, funkcja ta nie jest dostępna na specjalizującym się w zdjęciach facebookowym Instagramie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA