REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Niesamowite, że wielka strategia Company of Heroes zmieściła się na iPada. Gra wygląda rewelacyjnie

Company of Heroes po dziś dzień jest jedną z najlepszych trójwymiarowych strategii dla komputerów osobistych. Teraz tytuł został bezkompromisowo wciśnięty do iPada, zachowując kapitalną oprawę wizualną. Aplikację można już kupić w App Store.

16.02.2020
11:33
Wielka strategia Company of Heroes zmieściła się na iPada
REKLAMA
REKLAMA

Gdy pierwsze Company of Heroes zadebiutowało w 2006 r., strategia była wskazywana jako mesjasz dla całego gatunku. Tytuł wyróżniał się kinową oprawą realizowaną z wielkim rozmachem, a także misjami inspirowanymi najlepszymi filmami wojennymi. CoH udowadniał, że strategie mogą być równie efektowne i emocjonujące co typowe gry akcji.

Teraz to samo Company of Heroes udało się zmieścić do iPada.

Za port dla tabletów Apple odpowiada studio Feral Interactive. To ABSOLUTNI MISTRZOWIE jeśli chodzi o dopasowywanie wymagających gier do sprzętów sygnowanych nadgryzionym jabłkiem. Feral ma na swoim koncie takie gry dla iPada jak Tropico, przepiękne GRID Autosport czy ROME: Total War. Gdy więc zobaczyłem, że właśnie to studio odpowiada za przenośne Company of Heroes, zacząłem się poważnie zastanawiać nad kupnem aplikacji.

Niestety, przenośne Company of Heroes nie jest tanie. Program w App Store dla iPada kosztuje 65 zł. To aktualnie najdroższa aplikacja w portfolio Feral Interactive, zaraz obok Tropico za 55 zł oraz GRID-a za 48 zł. Oczywiście nie oznacza to, że tytuł jest niewarty swojej ceny. Po prostu wielu graczy nie przywykło do płacenia tak znacznych sum za tytuły na smartfony lub tablety. Będąc przy smartfonach, Company of Heroes nie zadziała na żadnym z iPhone’ów.

Port został przygotowany z głową. Widać to na przykładzie sterowania.

 class="wp-image-1088078"
 class="wp-image-1088075"
REKLAMA

Interfejs Company of Heroes został kompletnie przebudowany, mając na uwadze specyfikę dotykowego ekranu. Ten wbrew pozorom może nadawać się do strategii, o ile twórcy wiedzą jak poprawnie go wykorzystać. Sterowanie dotykiem zdaje egzamin na przykład w świetnym Civilization VI. Z kolei Feral wydał na iPada już dwie inne wielkie strategie, zyskując doświadczenie w tym obszarze. Dzięki temu przenośny CoH jest bardzo grywalny, na co wskazują pierwsze oceny w App Store.

Warto dodać, że Company of Heroes dla iPada to aplikacja ze wsparciem dla języka polskiego, a także w pełni działającym modułem wieloosobowym. Dlatego jeśli ktoś traktuje iPada jako wiodącą, domyślną platformę do bezprzewodowego grania, zdecydowanie powinien zerknąć na zakładkę Company of Heroes w App Store.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA