1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Bezpieczeństwo

To najlepszy czas, by zabezpieczyć swój komputer. Rozdajemy licencje na antywirusa Bitdefender!

Lokowanie produktu

Bitdefender oferuje kompleksowe zabezpieczenia, które przeciętnego internautę powinny ochronić przed większością zagrożeń w sieci. Jeżeli chcecie otrzymać na niego 3-miesięczną lub roczną licencję, przeczytajcie ten wpis i zostawcie pod nim komentarz.

22.02.2020
21:30
Zapora i VPN, czyli co należy dodać do elementarza bezpieczeństwa

Zapora sieciowa (czyli inaczej firewall) to podstawa ochrony komputera, która umożliwia oddzielenie go od internetu. Zapora filtruje pakiety, które trafiają do naszej sieci i działa jak sitko. Przepuszcza pakiety, które uzna za bezpieczne i blokuje te, które mogą wyrządzić szkodę naszym zasobom. Dzięki temu zapora chroni przed dużą częścią zagrożeń, które do komputera mogą się dostać z zewnątrz.

Ustawienia zapory możemy zdefiniować sami. Inny powinien być bowiem poziom naszego zaufania w zależności od tego, czy łączymy się z siecią domową czy publiczną, co jest szczególnie istotne dla niezaszyfrowanych połączeń.

iPhone'a da się shakować class="wp-image-995013"

Reguły bezpieczeństwa możemy także zmieniać na poziomie pojedynczych aplikacji, także tych działających w przeglądarce. Dzięki temu z jednej strony możemy być pewni, że nie zablokujemy kluczowej komunikacji dla działania danego programu, a z drugiej odetniemy możliwość skanowania portów naszego komputera.

Zapora to jedna z funkcji pakietu Bitdefender Internet Security. Co jeszcze wchodzi w jego skład?

Safepay, czyli przeglądarka do transakcji.

To propozycja dla osób, które chcą dodatkowego zabezpieczenia w czasie logowania się do banku, robienia zakupów czy przeprowadzenia jakichkolwiek innych transakcji online. Safepay działa niezależnie od Chrome’a i Firefoksa czy innych, tradycyjnych przeglądarek. Blokuje wykonywanie zrzutów ekranu, ma manager haseł i własną klawiaturą ekranową, dzięki którym nie musimy obawiać się keyloggerów, czyli złośliwego oprogramowania rejestrującego wciskane przez nas klawisze.

karta-kredytowa-platnosci class="wp-image-902532"

Przeglądarka daje więc dodatkową dozę prywatności przy przelewach czy wymienianiu pieniędzy w kantorach online.

VPN, czyli anonimowe przeglądanie sieci.

Wirtualna sieć prywatna przyda się nie tylko fanom anonimowości, ale również osobom, które chcą ominąć geograficzne blokady i korzystać z zasobów dostępnych w innych krajach. VPN-em powinni zainteresować się również turyści, którzy za granicą chcą korzystać z tych samych usług, co w Polsce. Jednym z przykładów jest tu choćby wizyta w Chinach, gdzie zablokowane są usługi Google’a.

Dlaczego warto zainteresować się pakietem Bitdefendera?

Powodów jest kilka. Po pierwsze, zawiera on multum usług - od filtrów antyspamowych i szyfrowania plików, po ochronę urządzeń mobilnych. Część z nich jest darmowa (choć z ograniczeniami), inne dostępne są w wariancie subskrypcyjnym – od roku do 3 lat.

Po drugie, ochrona Bitdefendera jest jedną z najlepszych na rynku. Od lat produkt plasuje się w czołówce wszelkich zestawień. W oczach AV TEST pakiet Internet Security 24.0 uzyskał najwyższą, możliwą ocenę, bijąc m.in. rozwiązanie McAfee.

Podobnie w przypadku wydajności. Ci, którzy mieli styczność z zaporami z zeszłej dekady, zapewne wspominają, że musieli wyłączać zaporę, aby cieszyć się najwyższą płynnością w grach. Nowoczesne zapory to już coś zupełnie innego. Pozostawiają po sobie znikomy ślad, którego praktycznie nie zauważymy w codziennym użytkowaniu.

Więcej o pakiecie Internet Security dowiecie się ze strony producenta.

Konkurs - do wygrania 10 rocznych licencji programu Bitdefender

Chcesz zabezpieczyć swój komputer w należyty sposób? Teraz jest na to szansa! Wystarczy napisać komentarz pod tekstem. Wymień w nim trzy najważniejsze - twoim zdaniem - funkcje prywatności, jakie realizuje pakiet Internet Security 2020 i uzasadnij krótko swój wybór. Wybierzemy najlepsze odpowiedzi i nagrodzimy je rocznymi licencjami na program Bitdefender Internet Security.

Z kolei pozostałe osoby, które wypowiedzą się na temat, mogą liczyć na kwartalne licencje na ten sam program. By otrzymać licencję, wyślij na maila konkurs.bitdefender@spidersweb.pl swój nick i komentarz, a my odeślemy w ciągu tygodnia odpowiedni kod. Liczba licencji jest ograniczona, więc jest o co walczyć!

* Materiał powstał przy współpracy Bitdefender.

Lokowanie produktu
Najnowsze