REKLAMA

Bezpłatny Kubernetes w chmurze Oktawave

Oktawave wprowadza system do zarządzania Kubernetesem. Pozwala na uruchomienie gotowego klastra na swojej infrastrukturze w 10 minut i bezpłatne przetestowanie go. Tym samym umożliwia jeszcze łatwiejsze wdrażanie, skalowanie i zarządzanie aplikacjami w środowisku chmurowym.

05.02.2020 12.49
Bezpłatny Kubernetes w chmurze Oktawave
REKLAMA
REKLAMA

Nowa usługa Oktawave Kubernetes Service (OKS) ułatwia szybszą realizację złożonych projektów IT. Wspiera zespoły programistów, adminów i inżynierów DevOps w procesie wdrażania i testowania aplikacji web i serwisów backend. Wszelkie zasoby do zarządzania klastrem są udostępniane przez Oktawave bezpłatnie.

Sprawniejsze wdrożenia i rozwój

System do zarządzania Kubernetesem od Oktawave pozwala na rozwijanie aplikacji w oparciu o procesy CI/CD (Continuous Integration/Continuous Delivery). Dzięki temu znacznie skraca cykle wdrożeniowe i poprawia wydajność zespołów IT.

OKS ułatwia też zarządzanie aplikacjami już po wdrożeniu. Pozwala dostosowywać klastry do rosnącej skali aplikacji, zapewnia ich wysoką dostępność i niższe koszty wdrożenia kolejnych wersji. Nieustanny monitoring klastrów pozwala błyskawicznie reagować na potencjalne awarie, a infrastruktura chmurowa zapewnia wysoką dostępność (HA).

Oktawave Kubernetes Service daje swobodę korzystania z lokalnej, hybrydowej lub publicznej infrastruktury chmury, pozwalając bez wysiłku przenosić obciążenie pracą.

Jak działa Kubernetes w Oktawave?

Wszystkie elementy kontrolera klastra (tzw. mastera) są utrzymywane przez Oktawave. Użytkownik tworzy tylko nowy klaster w panelu, który nie wymaga żadnej dodatkowej konfiguracji. W kilka minut otrzymuje do niego dostęp i od razu może uruchamiać swoją aplikację, dzięki bezpośredniemu dostępowi do API Kubernetesa.

OKS jest zintegrowany z innymi usługami Oktawave, takimi jak OCI (wirtualne instancje serwerowe), OVS (storage blokowy) czy LB (load balancer). Dodawanie węzłów i storage’u do klastra jest możliwe bezpośrednio z panelu admina lub API.

Zasoby wykorzystane do utworzenia mastera klastra są bezpłatne. Użytkownik płaci jedynie za zużycie zasobów utworzonych w celu udostępnienia API klastra (IP), dodania workerów (OPN, OCI, IP, OVS) oraz konfiguracji swoich aplikacji (LB, OVS), według standardowego cennika.

Jak uruchomić Oktawave Kubernetes Service?

REKLAMA

Aby skorzystać z systemu do zarządzania Kubernetesem wystarczy zalogować się lub założyć konto w panelu Oktawave, a następnie przejść do sekcji OKS. Każdy użytkownik może uruchomić swój klaster samodzielnie i bezpłatnie go przetestować.

* Materiał powstał przy współpracy z marką Oktawave.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA