1. Spider's Web
  2. Technologie

Bank Pekao idzie w zieloną energię. Rusza akcja „Zadbaj o dobry klimat”

Lokowanie produktu

Potrzeba pieniędzy na wymianę kotła węglowego, instalacje w domu pompy ciepła albo wymianę okna i drzwi? Pekao startuje z akcją „Zadbaj o dobry klimat”, w ramach której proponuje „Pożyczkę Ekspresową na cele ekologiczne”.

11.02.2020
13:41
Bank Pekao cyfryzacja

Zgodnie z zapowiedziami rządowymi jeszcze w pierwszym kwartale 2020 r. ma powstać Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków. W tej bazie zbierane będą informacje dotyczące źródła ciepła, źródła energii elektrycznej i źródła spalania paliw o mocy do 1 MW, te które nie wymagają pozwolenia. Znajdziemy tutaj też docelowo informacje o przeprowadzonych kontrolach, których zainteresowaniem były źródła ciepła lub przewody kominowe, czy ogólną charakterystykę energetyczną danego budynku. W założeniach ma być to impulsem do żwawszego niż do tej pory korzystania z takich programów jak „Czyste Powietrze”, czy „Stop Smog”.

Okazuje się jednak, że dzisiaj chcąc samemu zmieniać swoje źródło energii na to bardziej ekologiczne, wcale nie musimy podpierać się wyłącznie rządowymi programami. Pojawiają się bowiem coraz częściej tego typu oferty w propozycjach funkcjonujących w naszym kraju instytucji finansowych. Przykładem jest Bank Pekao S.A., który właśnie zaczął proponować pożyczkę na cele ekologiczne.

Bank-Pekao-ekopożyczka

Pekao namawia: „Zadbaj o dobry klimat”

Bank startuje z akcją „Zadbaj o dobry klimat”, w ramach której będzie proponował „Pożyczkę Ekspresową na cele ekologiczne”.

Dzięki nowej ofercie „Pożyczka Ekspresowa na cele ekologiczne” oferujemy naszym klientom - zarówno nowym, jak i dotychczasowym - możliwość pozytywnego wpływu na środowisko naturalne, w którym żyjemy. Ekologia jest dla nas niezwykle ważna i dlatego przechodzimy od słów do czynów – mówi Wojciech Werochowski, Dyrektor Departament Produktów Kredytowych Klienta Indywidualnego w Banku Pekao S.A.

Pieniądze tak uzyskane można spożytkować na zakup samochodu elektrycznego lub hybrydowego, skutera lub motocykla z napędem elektrycznym, ale także na wymianę pieca węglowego, zakup pompy ciepła, zakup kolektorów słonecznych i ogniw fotowoltaicznych, czy wymianę drzwi i okien. Jeżeli co najmniej 80 proc. kwoty będzie przeznaczona, na któryś z tych celów - Pekao pożyczy od 5 do 50 tys. zł. Okres spłaty można rozłożyć na dowolny okres, ale nie może być on dłuższy niż 10 lat. Ta specjalna oferta Banku Pekao S.A. ważna jest do końca czerwca 2020 r.

Bank Pekao coraz bardziej zielony

Akcja „Zadbaj o dobry klimat” to kolejny dowód na to, że Bank Pekao S.A. staje się coraz bardziej eko. Warto przypomnieć, że po inwestycji Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju w obligacje Pekao (128,5 mln zł w październiku 2018 r. i 70 mln zł w czerwcu 2019 r.) bank zobowiązał się do do przeznaczenia równowartości 150 proc. wartości inwestycji EBOiR na finansowanie projektów poprawiających efektywność energetyczną.

I tak Bank Pekao S.A. stoi m.in. za uruchomieniem linii finansowej przeznaczonej na podniesienie efektywności energetycznej dla małych i średnich przedsiębiorstw w województwie kujawsko-pomorskim. Podobnie jest z udzieleniem w maju zeszłego roku kredytu na budowę największej lądowej farmy wiatrowej w Polsce - w Potęgowie na Pomorzu. Plany na przyszłość Pekao idą w tym samym kierunku. Bank chce do końca tego roku na 20 swoich budynkach zamontować instalacje fotowoltaiczne, a inne sukcesywnie termomodernizować.

*Materiał powstał przy współpracy z Bankiem Pekao S.A.

Lokowanie produktu
Najnowsze
Zobacz komentarze