REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Legenda gatunku RPG powraca. Pierwsi fani zagrają w Baldur’s Gate 3 już w tym roku

Data premiery Baldur’s Gate 3 nie jest jeszcze znana, ale lada moment odbędzie się pierwszy pokaz kontynuacji hitu sprzed lat. Najbardziej oddani fani zagrają natomiast w wersję rozwojową już w tym roku w ramach tzw. wczesnego dostępu.

23.02.2020
18:22
baldur's-gate-3
REKLAMA
REKLAMA

W ubiegłym roku doczekaliśmy się niespodziewanej zapowiedzi Baldur’s Gate 3, czyli kontynuacji jednego z najbardziej kultowych RPG-ów w historii branży. Za produkcję, która będzie dostępna na pecetach oraz w ramach usługi Google Stadia, odpowiadają deweloperzy z Larian Studios.

Oficjalna prezentacja Baldur’s Gate 3 odbędzie się już za niecały tydzień podczas targów PAX East.

O grze na razie nie wiemy zbyt wiele ponad to, że od jakiegoś czasu prowadzone są nad nią prace. Baldur’s Gate 3 nie ma jeszcze ustalonej daty premiery, a do sieci trafił jedynie krótki teaser, który rozpalił wyobraźnię fanów kultowej serii, której pierwsza odsłona pojawiła się w 21 grudnia 1998 r.

Wedle najnowszych informacji już 27 lutego 2020 r., czyli na nieco ponad dwie dekady od premiery pierwszej części serii, odbędzie się pierwsza prezentacja Baldur’s Gate 3. Trzymamy kciuki, żeby materiał wideo, który pokazany zostanie podczas PAX East w Bostonie, trafił rychło do sieci.

Pierwsi fani zagrają zaś w 3. część serii Baldur’s Gate jeszcze w tym roku w ramach programu Early Access.

Informację o tym, że Baldur’s Gate 3 w wersji rozwojowej będzie grywalny jeszcze w tym roku w ramach programu Early Access, podało podczas New York Toy Fair przedsiębiorstwo Hasbro. Jest ono obecnie właścicielem Wizards of the Coast, czyli firmy zarządzającej wszystkim, co związane z marką Dungeons & Dragons.

REKLAMA

Oznacza to, że gracze, którzy zdecydują się wesprzeć finansowo deweloperów z Larian Studios jeszcze przed premierą ich nowej gry, będą mieli okazję zagrać w Baldur’s Gate 3 jeszcze przed oficjalną premierą. Będzie to jednak nieukończona wersja i zapewne na start dostępne będzie tylko kilka misji.

Nie będzie to w dodatku wydarzenie bez precedensu. Ci sami deweloperzy wydali w ten sposób wcześniej Divinity: Original Sin 2. Od udostępnienia gry w programie Early Access do oficjalnej premiery minął wtedy blisko rok. W przypadku Baldur’s Gate 3 czas oczekiwania może być podobny.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA