REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Niemiła nowość w aktualizacji. Telefony Xiaomi stracą funkcję nagrywania rozmów

Przyszłe wersje systemu MIUI wykorzystywanego przez telefony Xiaomi i należących do niego marek nie będą zawierać autorskich aplikacji do dzwonienia i SMS-ów. Zostaną podmienione na te od Google’a.

04.01.2020
16:40
xiaomi-mi-9t-pro-cena-specyfikacja-w-polsce-4
REKLAMA
REKLAMA

MIUI to bazujący na Androidzie system operacyjny (tak zwana nakładka) stworzony przez Xiaomi na potrzeby telefonów i tabletów tego producenta. Jak każda niestandardowa wersja Androida, również i MIUI proponuje swojemu użytkownikowi lepsze – przynajmniej zdaniem Xiaomi – systemowe aplikacje od tych stworzonych przez Google’a.

Niestety dla niektórych, dwie z tych aplikacji idą pod nóż. Telefony Xiaomi przeznaczone do dystrybucji międzynarodowej oraz na terenie Unii Europejskiej nie będą już zawierać aplikacji Kontakty i dialer oraz SMS, będących dotychczas częścią MIUI. Zamiast nich w telefonach pojawią się aplikacje Google Telefon i Google Wiadomości.

Xiaomi MIUI z wymienionymi aplikacjami Wiadomości i Telefon. To oznacza brak możliwości nagrywania rozmów w systemie.

REKLAMA

Xiaomi wprost tłumaczy swoją decyzję względami prawnymi. Funkcja nagrywania rozmów w wielu krajach jest nielegalna, więc producent nie może jej już oferować, by nie mieć problemów z dystrybucją w problematycznych regionach. To również oznacza, że dostępna w systemie funkcja nagrywania rozmów nie będzie już dostępna. Nie będą też dostępne znane użytkownikom MIUI dodatkowe funkcje zarządzania wiadomościami tekstowymi.

Według wyżej wspomnianego komunikatu, wszystkie nowe telefony Xiaomi począwszy od modelu Mi 9T Pro będą wyposażone w nowe aplikacje. Jak wynika z doniesień na reddicie, przyszłe aktualizacje MIUI 11 i nowszych również podmienią aplikacje Xiaomi na te od Google’a. Nie będzie też łatwo znaleźć zastępczych apek od zewnętrznych twórców: funkcja nagrywania rozmów jest systemowo utrudniania począwszy od Androida Pie. Telefony Xiaomi przeznaczone do dystrybucji na rynek chiński, indyjski, indonezyjski i rosyjski nie będą dotknięte tą zmianą.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA