REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Gry

Tak wygląda serce konsoli Xbox Series X

Phil Spencer, szef działu Xbox, opublikował na swoim koncie twitterowym pierwsze oficjalne zdjęcie układu scalonego kryjącego CPU i GPU konsoli Xbox One X. To woda na młyn dla spekulantów i entuzjastów.

07.01.2020
17:49
A więc tak wygląda procesor konsoli Xbox Series X
REKLAMA
REKLAMA

Nadal nie wiemy wszystkiego na temat SoC konsoli Xbox Series X, choć Microsoft sukcesywnie wykłada kolejne karty na stół. Wczorajszej nocy po raz pierwszy zobaczyliśmy jak ów układ scalony wygląda. A to oznacza, że już niedługo pierwsi eksperci będą publikować swoje analizy na temat tego, co właściwie owo zdjęcie przedstawia. Zbyt wiele prawdopodobnie nie wywnioskują, ale jedno jest pewne: zdjęcie jest autentyczne. Wszak opublikował je sam Phil Spencer.

Na układzie widzimy oznaczenie 8K, podkreślające, że konsola zdolna jest do emitowania obrazu w tej rozdzielczości – choć prawdopodobnie raczej głównie w przypadku multimediów i raczej nie ma co liczyć na tak wysoką rozdzielczość w grach wideo. Nadrukowany jest też kod QR, ale na razie jego skanowanie do nikąd nie prowadzi.

Na razie wiemy tyle, że układ Xbox Series X zajmuje większą powierzchnię niż ten w konsoli Xbox One X.

REKLAMA

Niemal z całą pewnością układ scalony wykonany jest w 7-nanometrowej technologii. Mimo tego zajmuje większą powierzchnię niż 16-nanometrowy układ z Xboxa One X. To nie tylko oznacza, że będzie on bardzo wydajny. To również ilustruje jak wiele mocy będzie potrzebował i jak dużym wyzwaniem będzie schłodzenie tego potwora. Mimo tego pan Spencer utrzymuje, że system chłodzenia Series X nie będzie głośniejszy niż ten w całkiem cichym Xboksie One X. Oby.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA