REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Microsoft popsuł tapetę w Windowsie 7. Teraz musi ją naprawić, mimo zakończenia wsparcia technicznego

To miał być ostatni darmowy zestaw łatek dla Windowsa 7. Jednak, co wydaje się dość upokarzające, wprowadził on irytującą kosmetyczną usterkę do systemu. Na szczęście zostanie ona załatana, choć początkowo nie było to oczywiste.

27.01.2020
11:47
windows 7 nowy pc
REKLAMA
REKLAMA

W tym miesiącu zakończyło się darmowe wsparcie techniczne dla systemu Windows 7. To oznacza, że Microsoft nie będzie już łatał usterek w tym systemie – w tym potencjalnych luk w zabezpieczeniach – ani też nie będzie dbał o zgodność swoich usług i aplikacji z tym systemem operacyjnym. Zdecydowanie powinniśmy zacząć myśleć o przesiadce na nowszego Windowsa lub inny system operacyjny.

Jest jednak w tym wszystkim jeden mały szkopuł. Finalny zestaw poprawek do systemu wprowadził nową usterkę. Nie ma ona znaczenia dla stabilności czy bezpieczeństwa systemu, ale i tak jest dość irytująca. Programistom z Redmond udało się zepsuć coś, co działało w systemie od nowości. A więc… wyświetlanie tapety na Pulpicie. W momencie gdy wybierzemy tryb Rozciągnij (dopasowujący obrazek do wyświetlacza) zamiast tapety widzimy czarne tło. Auć.

Microsoft naprawi za darmo błąd tapety w systemie Windows 7. Choć początkowo tego nie planował.

REKLAMA

Jak tylko pojawiły się pierwsze zgłoszenia o problemie, Microsoft ogłosił, że oczywiście załata wprowadzoną przez siebie usterkę, ale… tylko klientom płacącym za rozszerzone wsparcie techniczne. Bo warto mieć na uwadze, że łatki do Windowsa 7 będą jeszcze wychodzić przez jakiś czas – ale tylko dla klientów płacących duże pieniądze za ten przywilej.

Na szczęście ktoś w firmie szybko poszedł po rozum do głowy i stanowisko firmy się zmieniło. Łatka zostanie opublikowana w usłudze Windows Update dla wszystkich użytkowników Windowsa 7, w tym indywidualnych. To oznacza, że nie musimy blokować ostatniego, poniekąd istotnego zestawu łatek. Aktualizacja ma się pojawić w nieodległej przyszłości, na domyślnych ustawieniach systemu zostanie zastosowana automatycznie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA