REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Oficjalna tapeta systemu Windows 10X dostępna do pobrania

Windows 10X nie pojawi się jako aktualizacja Windowsa 10 – ma być czymś nieco innym. Jednak dzięki uprzejmości jednego z serwisów, domyślna tapeta nowego dziecka Microsoftu jest już dostępna do pobrania.

25.01.2020
15:53
windows 10x tapeta
REKLAMA
REKLAMA

Windows 10X pojawić się ma na pierwszych urządzeniach dopiero w drugiej połowie bieżącego roku. Rodzi jednak duże zainteresowanie osób pracujących na platformie Microsoftu. Wszak wersja 10X ma w zasadzie stanowić rozwiązanie największego problemu systemu giganta z Redmond: ma pozbyć się ze swojej struktury archaicznych rozwiązań sprzed dekad bez zrywania zgodności wstecznej ze starymi aplikacjami.

Microsoft prezentując Windowsa 10X na kolejnych materiałach prasowych niezmiennie używa jednej i tej samej tapety, która najprawdopodobniej będzie domyślną tapetą systemu. Niestety, nie będzie możliwe przejście z Windowsa 10 na Windowsa 10X – oba systemy będą rozwijane równolegle. Jednak dzięki uprzejmości serwisu WallpaperHub rzeczoną tapetę można pobrać w wysokiej rozdzielczości i wykorzystać na dowolnym urządzeniu.

Oficjalna tapeta Windows 10X do pobrania. Ale co to właściwie jest Windows 10X?

windows 10x tapeta class="wp-image-1076799"

Microsoft go określa jako system przeznaczony dla urządzeń z dwoma wyświetlaczami – takich jak Surface Neo. Wiemy jednak, że na tym plan się nie kończy. Windows 10X pojawi się na urządzeniach przeróżnych rodzajów. A z uwagi na fakt, że jest to pierwszy Windows z powłoką (warstwą interfejsu) całkowicie oddzieloną od jego wewnętrznej struktury, to wspomnianą powłokę Microsoft będzie mógł dowolnie wymieniać w zależności od formy danego urządzenia.

Windows 10X zrywa również niemal całkowicie z przeszłością, która uniemożliwiała pecetom dorównanie urządzeniom z tak zwanej ery post-PC. Natywnie obsługuje wyłącznie nowoczesne aplikacje budowane z myślą o ultramobilnym świecie, w tym te UWP czy te webowe. Zapewnia jednak pełną zgodność z aplikacjami klasycznymi – te są uruchamiane w kontenerach, a archaiczne biblioteki do ich obsługi są ładowane do pamięci tylko w momencie, gdy są wymagane. Nie są, jak w Windowsie 10, integralną częścią systemu.

REKLAMA
 class="wp-image-1013183"

Dzięki temu urządzenia z tym systemem zapewniają wydajność, stabilność, bezpieczeństwo i kulturę pracy nieosiągalną dla tych ze zwykłym Windowsem 10, sklejonym z wielu różnych rozwiązań, zarówno tych nowoczesnych, jak i tych opracowanych dekady temu. Windows 10X to system zbudowany z klocków, które można dowolnie ze sobą łączyć. Osobną częścią jest rdzeń (Windows Core OS, niegdyś OneCore), osobną powłoka (C-Shell), osobną poszczególne środowiska uruchomieniowe.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA