REKLAMA

Zwijany ekran wyjeżdżający z sufitu i telewizor bez jakichkolwiek ramek. 2020 r. to czas na nowe TV Samsunga i LG

Targi CES 2020 już za pasem, nic więc dziwnego, że z serwerów producentów sprzętu RTV wyciekają pierwsze informacje. Wygląda na to, że Samsung i LG postawią w tym roku przede wszystkim na styl.

02.01.2020 16.13
Ekran bez projektora i telewizor bez ramek – Samsung i LG na 2020 r.
REKLAMA
REKLAMA

Czym nas zaskoczą producenci telewizorów w bieżącym roku? W kwestii poprawiania obrazu zostało jeszcze nieco do zrobienia – choć coraz częściej są to już niuanse. To może oznaczać, że ceny telewizorów oferujących bardzo dobre parametry będą spadać. Producentom telewizorów zależy jednak na sprzętach premium, a więc tych sprzedawanych z wysokimi marżami. Wygląda na to, że znaleźli sposób jak kusić tych zamożniejszych z nas.

QLED bez ramek. Samsung pokaże telewizor, w którym nic nas nie rozproszy od pięknego obrazu

Do tych informacji dotarła redakcja serwisu The Elec. Telewizor ten prawdopodobnie będzie sprzedawany jako Zero Bezel TV – taki znak towarowy niedawno zarejestrował Samsung. Ma jednak stanowić element linii produktowej QLED. I być, jak nazwa sugeruje, pozbawiony jakiejkolwiek ramki otaczającej wyświetlacz, nawet najcieńszej.

telewizory 2020 samsung lg class="wp-image-1064769"

Urządzenie ma być dostępne w dwóch odmianach: Q900T i Q950T. Na razie nie wiadomo, czym mają się od siebie różnić. Podobno oba modele mają pracować w rozdzielczości 8K.

LG OLED TV rozwija się z sufitu niczym ekran do projektora. Tylko samego projektora brak

LG Display zaprezentuje na CES 2020 prototypowy 65-calowy telewizor, który jest wariacją modelu OLED R. Jak prawdopodobnie pamiętacie, OLED R to telewizor organiczny zwijany do czegoś w rodzaju szafki RTV. Jego nowa wersja sprawi, że i wspomniana szafka RTV zniknie, oszczędzając miejsce. Model prezentowany na targach będzie montowany na suficie i zamiast do góry będzie rozwijał się do dołu – niczym ekran do projektora.

 class="wp-image-867730"
REKLAMA

O parametrach tego wyświetlacza na razie nie wiemy nic poza faktem, że będzie pracował w rozdzielczości 4K. Niestety, w przeciwieństwie do Zero Bezel TV, nie będzie to urządzenie gotowe do sprzedaży. Nie zapominajmy jednak, że zawsze najpierw LG Display pokazuje swoje wynalazki, by następnie LG Electronics mogło je zamienić w produkt – a więc i telewizor sufitowy prawdopodobnie w końcu trafi do sklepów.

LG dodatkowo ma pokazać swój pierwszy malutki 48-calowy OLED TV a także 77-calowy prototyp cienkiego jak kartka papieru telewizora z innowacyjnym supercienkim systemem dźwiękowym oraz 88-calowy telewizor OLED TV 8X z systemem dźwięku 11.2.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA