REKLAMA

Chromebooki dla graczy? Steam ma pojawić się w wersji na system Chrome OS

Funkcjonalność Chromebooków cały czas się zwiększa. Są już zgodne z rozszerzeniami dla Chrome’a, aplikacjami webowymi, androidowymi i linuxowymi. I podobno w przewidywalnej przyszłości z grami z usługi Steam.

18.01.2020 16.00
Chromebooki dla graczy? Steam ma się pojawić na Chrome OS
REKLAMA
REKLAMA

Tanie, lekkie i proste Chromebooki raczej nie kojarzą się z maszynkami dla graczy. Można na nich zagrać w proste gry z przeglądarki czy ze Sklepu Play – z uwagi zarówno na ograniczenia sprzętowe, jak i te wynikające z budowy systemu Chrome OS. Ten limit ponoć ma być znacznie poszerzony.

Jak twierdzi Kan Liu, szef zarządzania produktami w dziale Chrome OS w rozmowie z Android Police, Google pracuje wspólnie z firmą Valve, by usługa Steam trafiła na pecety z systemem operacyjnym Google’a.

Steam na Chrome OS. Czyli jak miałyby działać gry na Chromebookach?

Szczegółów technicznych na razie, niestety, nie znamy. Liu wspomniał tylko, że ta dość przełomowa w kontekście Chromebooków nowość jest możliwa dzięki nowym układom scalonym AMD, kryjącym w sobie nie tylko porządne CPU, ale i również wydajne układy graficzne. Co jednak ze zgodnością z samymi grami?

REKLAMA

Tu już niestety możemy wyłącznie spekulować. Wydaje się jednak bardzo mało prawdopodobne, by w jakiś sposób udało się przenieść gry z Windowsa. Gdybyśmy mieli się zakładać, obstawiłbym, że Valve i Google wykorzystaliby zgodność Chrome OS-a z aplikacjami linuxowymi. Innymi słowy, Steam na Chrome OS miałby bardzo zbliżoną ofertę do Steama na Linuxa.

To oczywiście znacząco zawęża możliwy do wykorzystania katalog gier. Nie zmienia to jednak faktu, że nawet ten ułamek oferty byłby i tak bardzo miłym dodatkiem dla posiadaczy Chromebooków, którzy chcieliby w coś zagrać będąc w podróży. Trzymamy kciuki by się udało.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA