REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Sony Xperia 5 Plus to powrót do korzeni i... do minijacka 3,5 mm

Nowy smartfon w ofercie Sony ucieszy fanów przewodowych słuchawek. Na renderach w obudowie modelu Sony Xperia 5 Plus można dostrzec złącze minijack.

07.01.2020
10:01
sony xperia 5 plus 1
REKLAMA
REKLAMA

Kilka lat temu Apple odważnie zrezygnował ze złącza słuchawkowego w swoich iPhone’ach. Firma uznała, że w świecie przyszłości nie ma przewodów, a osoby, które na pozbycie się kabli nie są gotowe, mogą użyć przejściówki wpinanej w port Lightning.

Producenci smartfonów z Androidem z początku wyśmiewali ten pomysł, by potem kolejno pójść w sukurs firmie z Cupertino. Wśród takich firm znalazło się również Sony, które pozbyło się złącza minijack. W najnowszych smartfonach japońskiej firmy został jedynie port USB-C.

sony xperia 5 plus 2 class="wp-image-1066155"

Sony Xperia 5 Plus to powrót do korzeni

Do sieci trafiły rendery nowego topowego smartfona, który ma dołączyć do oferty marki Sony. Na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się specjalnie na tle dotychczas wydanych urządzeń, ale to, co przykuwa na nich uwagę, to złącze minijack. Powrót minijacka w telefonach tej marki nie powinien jednak dziwić.

Japońska firma ma w swojej ofercie w końcu nie tylko telefony, ale również mnóstwo sprzętu audio, który odbiorcy bardzo cenią. A chociaż mocno promuje swoje słuchawki bezprzewodowe i w pierwszej chwili poszła drogą wytyczoną przez konkurencję, to wykonała krok wstecz, co ucieszy wiele osób.

Co jeszcze wiemy o smartfonie Sony Xperia 5 Plus?

REKLAMA

Urządzenie nie zostało jeszcze oficjalnie zaprezentowane, więc nie ma pewnych informacji na jego temat. Z renderów wynika, że Sony zastosuje ponownie czytnik linii papilarnych umieszczony w przycisku blokady na bocznej krawędzi. W obudowie widać również spust migawki aparatu.

Nowy smartfon nie został zaprezentowany podczas trwających teraz targów CES 2020 w Las Vegas, ale na jego premierę nie będziemy raczej zbyt długo czekać. Na przełomie lutego i marca odbędą się targi MWC 2020 w Barcelonie, gdzie najpewniej Sony pokaże telefon Xperia 5 Plus oficjalnie.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA