REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie

Żegnaj Bixby? Samsung pracuje nad nowym, mądrzejszym asystentem SI

Nowy rok to nowe wyzwania dla producentów sprzętu elektronicznego. Samsung stwierdził na przykład, że to najwyższa pora na prezentację swojej nowej platformy NEON.

02.01.2020
11:38
samsung-neon-sztuczna-inteligencja-bixby
REKLAMA
REKLAMA

Czym konkretnie będzie NEON? Oficjalnie dowiemy się dopiero na targach CES, ponieważ to właśnie tam Samsung planuje zaprezentować oficjalnie swoje najnowsze dzieło.

Na razie pozostają nam nieoficjalne spekulacje, według których NEON to nowa platforma sztucznej inteligencji, która ma być znacznie bardziej rozbudowana i uniwersalna od Bixby'ego.

NEON - nowa sztuczna inteligencja Samsunga

Dobrze poinformowane źródła twierdzą, że NEON nie będzie następcą obecnego asystenta Samsunga. Koreańczycy mierzą o wiele wyżej. Według Korea Herald NEON ma być nową, o wiele bardziej rozbudowaną platformą sztucznej inteligencji, która została zaprojektowana nie tylko dla telefonów.

Patrząc na aktualne sprzętowe portfolio Samsunga plan ten ma sporo sensu. Pamiętajmy również, że coraz więcej producentów próbuje swoich sił na rynku smart home, na którym posiadanie rozbudowanej SI jest niewątpliwym plusem i coraz częściej decydujący czynnikiem, jeśli chodzi o wybór konkretnej platformy przez klientów.

NEON ma komunikować się z użytkownikiem po ludzku

Jeśli nieoficjalne informacje się potwierdzą, NEON będzie SI, z którą będzie można komunikować się w bardzo naturalny sposób. Chodzi oczywiście o to, że platforma stworzona przez Samsunga będzie radzić sobie z rozumieniem poleceń wydawanych w nieformalny sposób. Czasy w których rozmawialiśmy z maszynami w stylu Komputer, ustaw temperaturę, 23 stopnie powoli odchodzą do lamusa.

REKLAMA

Producenci robią wszystko, żeby ich platformy SI komunikowały się z użytkownikami w ludzki sposób i Samsung nie jest tu wyjątkiem. Nawet domena .life, w której zarejestrowana została oficjalna strona platformy NEON sugeruje, że nowa sztuczna inteligencja Samsunga będzie bardziej ludzka.

Szkoda tylko, że wraz z postępem w dziedzinie SI, coraz bardziej widać rozwarstwienie społeczne pomiędzy państwami. Podejrzewam, że nie musiałem nawet pisać o tym, że NEON nie zrozumie komend wydawanych w języku polskim. Platforma będzie dostępna w trzech językach: angielskim, chińskim i hiszpańskim. Jeśli obsługa polskiego w ogóle się pojawi, to raczej nie stanie się to zbyt szybko.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA