Sprzęt  / News

Następca Galaxy Folda to Galaxy Bloom. Smartfon będzie konkurował z Motorolą Razr

Samsung będąc obecny na CES 2020 nie zdecydował się pokazać publicznie swojego nowego elastycznego telefonu. Kilkoro dziennikarzy miało jednak okazję zapoznać się z urządzeniem za zamkniętymi drzwiami.

O telefonie roboczo przez nas określanym Galaxy Fold 2 słyszeliśmy już całkiem sporo plotek. Trudno ocenić wiarygodność wszystkich, jednak nie ma wątpliwości, że urządzenie istnieje i ma zostać niedługo wprowadzone do sprzedaży. Jak się okazuje, było też pokazywane na CES 2020. Tyle że nie publicznie, a za zamkniętymi drzwiami – wybranym partnerom i dziennikarzom.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez SamMobile, nowy telefon nie będzie się nazywał Galaxy Fold 2. Prawdopodobnie z uwagi na fakt, że jego forma znacząco się różni od aktualnie sprzedawanego urządzenia. Galaxy Bloom – bo tak zdecydowano się oznaczyć nowy produkt – będzie raczej konkurentem dla Motoroli Razr.

Wszystko co wiemy o telefonie Samsung Galaxy Bloom. Elastyczny, zginany wyświetlacz – i co jeszcze?

galaxy bloom

Projektując Galaxy Blooma Samsung rzekomo inspirował się zestawem do makijażu Lancombe. Telefon zresztą z jakiegoś względu ma być promowany przede wszystkim jako urządzenie dla kobiet. Podobno plan marketingowy zakłada jako głównego klienta docelowego młode kobiety w wieku 20-30 lat. Nie jesteśmy pewni dlaczego.

Telefon ma być zdolny do rejestrowania wideo w rozdzielczości 8K. Co ciekawe, ma to osiągnąć mimo zastosowania w nim zeszłorocznego procesora Snapdragon 855. Frontowym aparatem telefonu ma być umieszczona w okrągłym wycięciu w wyświetlaczu 10-megapikselowa jednostka, podobno bardzo podobna do tej w Galaxy Note10. Główny aparat ma być dwumodułowy.

Galaxy Bloom ma być też wyposażony w mały wyświetlacz z tyłu obudowy, zapewniający podgląd na powiadomienia gdy urządzenie jest złożone. W Bloomie znajdziemy też złącze USB-C i nie znajdziemy złącza audio jack. Urządzenie ma być pokryte supercienką, elastyczną warstwą szkła. Telefon ma też obsługiwać rysik S Pen.

Galaxy Bloom ma zostać oficjalnie zaprezentowany 11 lutego. Jego cena ma być porównywalna do ceny iPhone’a 11 Pro.

przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst


przeczytaj następny tekst