REKLAMA

Następca Galaxy Folda to Galaxy Bloom. Smartfon będzie konkurował z Motorolą Razr

Samsung będąc obecny na CES 2020 nie zdecydował się pokazać publicznie swojego nowego elastycznego telefonu. Kilkoro dziennikarzy miało jednak okazję zapoznać się z urządzeniem za zamkniętymi drzwiami.

10.01.2020 08.47
Rozkwit elastycznych Samsungów. Wszystko co wiemy o Galaxy Bloom
REKLAMA
REKLAMA

O telefonie roboczo przez nas określanym Galaxy Fold 2 słyszeliśmy już całkiem sporo plotek. Trudno ocenić wiarygodność wszystkich, jednak nie ma wątpliwości, że urządzenie istnieje i ma zostać niedługo wprowadzone do sprzedaży. Jak się okazuje, było też pokazywane na CES 2020. Tyle że nie publicznie, a za zamkniętymi drzwiami – wybranym partnerom i dziennikarzom.

Jak wynika z informacji opublikowanych przez SamMobile, nowy telefon nie będzie się nazywał Galaxy Fold 2. Prawdopodobnie z uwagi na fakt, że jego forma znacząco się różni od aktualnie sprzedawanego urządzenia. Galaxy Bloom – bo tak zdecydowano się oznaczyć nowy produkt – będzie raczej konkurentem dla Motoroli Razr.

Wszystko co wiemy o telefonie Samsung Galaxy Bloom. Elastyczny, zginany wyświetlacz – i co jeszcze?

galaxy bloom class="wp-image-1068333"

Projektując Galaxy Blooma Samsung rzekomo inspirował się zestawem do makijażu Lancombe. Telefon zresztą z jakiegoś względu ma być promowany przede wszystkim jako urządzenie dla kobiet. Podobno plan marketingowy zakłada jako głównego klienta docelowego młode kobiety w wieku 20-30 lat. Nie jesteśmy pewni dlaczego.

Telefon ma być zdolny do rejestrowania wideo w rozdzielczości 8K. Co ciekawe, ma to osiągnąć mimo zastosowania w nim zeszłorocznego procesora Snapdragon 855. Frontowym aparatem telefonu ma być umieszczona w okrągłym wycięciu w wyświetlaczu 10-megapikselowa jednostka, podobno bardzo podobna do tej w Galaxy Note10. Główny aparat ma być dwumodułowy.

REKLAMA

Galaxy Bloom ma być też wyposażony w mały wyświetlacz z tyłu obudowy, zapewniający podgląd na powiadomienia gdy urządzenie jest złożone. W Bloomie znajdziemy też złącze USB-C i nie znajdziemy złącza audio jack. Urządzenie ma być pokryte supercienką, elastyczną warstwą szkła. Telefon ma też obsługiwać rysik S Pen.

Galaxy Bloom ma zostać oficjalnie zaprezentowany 11 lutego. Jego cena ma być porównywalna do ceny iPhone’a 11 Pro.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA