REKLAMA

2020 r. z łowcą skarbów. PS Plus na styczeń to Uncharted: The Nathan Drake Collection i Goat Simulator

W styczniu 2020 r. posiadacze abonamentu PS Plus będą mogli dodać do kolekcji dwie nowe cyfrowe produkcje. Tym razem bez opłat pobierzemy zbiór gier akcji Uncharted: The Nathan Drake Collection oraz osobliwy Goat Simulator.

02.01.2020 07.50
Gwiazda PS Plus na styczeń: Uncharted: The Nathan Drake Collection
REKLAMA
REKLAMA

Większość graczy doskonale zna zasady stojące za abonamentem PS Plus. Z każdym miesiącem posiadacze subskrypcji mogą dodać do swojej cyfrowej biblioteki dwie cyfrowe produkcje, bez ponoszenia dodatkowych opłat. Do tego PS Plus pozwala na rozgrywkę za pośrednictwem sieci oraz przechowywanie stanów zapisu w chmurze.

Gwiazdą PS Plus na styczeń jest Uncharted: The Nathan Drake Collection.

 class="wp-image-424254"

Kolekcja Nathana Drake’a to zbiór trzech pierwszych gier akcji z serii Uncharted, dopasowanych i ulepszonych dla konsoli PlayStation 4. Pozycja jest niczym wycieczka po muzeum branży gier, uzmysławiając jak rozwijały się konsolowe tytuły akcji na przestrzeni wielu lat. Podobne doświadczenie miałem grając w Halo: Master Chief Collection, gdzie z kolei mogliśmy zaobserwować ewolucję gatunku pierwszoosobowych strzelanin.

MAM WIELKĄ PROŚBĘ. Jeśli pobierzecie Uncharted: The Nathan Drake Collection do pamięci swojego PS4, nie przechodźcie tytułów chronologicznie. Rozpoczynając przygodę od pierwszej części, możecie się zrazić do tej świetnej serii. Proponuję zacząć od świetnej Dwójki, następnie włączyć nie mniej udaną Trójkę. Dopiero potem, w ramach ciekawostki, można pokusić się o uruchomienie pierwszego Uncharted. Gra jest już dosyć archaiczna, nawet w odświeżonej formie.

Drugi tytuł oferowany w ramach abonamentu PS Plus to Goat Simulator.

 class="wp-image-177145"

Są gry wideo, którym samo istnienie można potraktować jako żart z nadętej, rozdmuchanej, bardziej dochodowej niż kiedykolwiek wcześniej branży. Jednym z takich tytułów jest bez wątpienia Goat Simulator. Tytuł powstał w odpowiedzi na coraz bardziej niedorzeczne symulatory, co by wspomnieć ten od wózka widłowego czy dostarczania paczek (wbrew pozorom nie mam na myśli Death Stranding!). Karykatura przedstawicieli gatunku stała się na tyle popularna, że doczekała się masy rozszerzeń i DLC.

Wbrew temu co może przypuszczać część czytelników, symulator kozy nie polega na powolnym przeżuwaniu trawy oraz okazjonalnym beczeniu. Tytułowa koza jest wcieleniem chaosu, destrukcji oraz zniszczenia, terroryzując mieszkańców przedmieść w amerykańskim stylu. Gra została oparta o dosyć szalony silnik fizyczny, pozwalający wykorzystywać (oraz demolować) wiele obiektów otoczenia. Niech rozpocznie się chaos.

REKLAMA

Oba tytuły pobierzemy na PlayStation 4 od 7 stycznia 2020 r.

Uncharted: The Nathan Drake Collection oraz Goat Simulator pojawią się w zakładce PS Plus już 7 stycznia 2020 r. Gry wideo będziemy mogli pobrać bez dodatkowych opłat do 3 lutego 2020 r. To dobra okazja, aby przypomnieć, że do 6 stycznia posiadacze subskrypcji mogą pobrać kapitalną strzelaninę Titanfall 2. To jeden z najbardziej niedocenionych FPS-ów, wciśniętych między premiery nowych CoD-ów i Battlefieldów. Zdecydowanie warto dać mu szansę.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA