REKLAMA

Google lubi reklamy i spam, ale tylko swoje. Będzie mniej wyskakujących okienek w nowym Chromie

Google w Chrome 80 ograniczy liczbę wyskakujących na stronach okienek. Strony będą musiały cicho i dyskretnie pytać o to, czy chcecie dostawać od nich powiadomienia. 

08.01.2020 11.44
Chrome 80 nowości
REKLAMA
REKLAMA

Powiadomienia wyświetlane w przeglądarce – jedni używają je za szalenie przydatne narzędzie, inni podejrzewają, że wymyślił je w ramach demonicznej zemsty na internautach jakiś wizjoner cyfrowego sadyzmu. Google chce, żebyśmy wszyscy przenieśli się do tej drugiej grupy i zamiast pomstować do kodu na kolejne wyskakujące okienko, cieszyli się łatwym i przyjemnym w użyciu narzędziem. Aby tego dokonać, wprowadza poważne zmiany w ich wyświetlaniu w Chrome 80.

Google Chrome 80 wyciszy powiadomienia.

Lista wad wyświetlanych na różnych stronach powiadomień potrafi być długa. Zdarza się na przykład, że  przypadkiem klikamy Akceptuj zamiast Blokuj i potem musimy to odkręcać.

Najnowsze wydanie przeglądarki Google'a ma ucywilizować wyświetlanie powiadomień i sprawić, że będą, jak to nazywa firma, cichsze. Wyskakujące okienko z propozycją zapisania się na powiadomienia zastąpi dyskretny dzwoneczek, na komputerze pojawiający się na pasku wpisywania adresu w przeglądarce, na telefonie zaś w dole ekranu. Ikonie będzie towarzyszyła informacja o automatycznym blokowaniu powiadomień i możliwości ich manualnego włączenia.

zmiany w Chrome 80 ciche powiadomienia class="wp-image-1067364"
Ciche powiadomienia w Chrome 80

Zmiana będzie dostępna w Chrome 80, ale na początku będzie trzeba ją samemu włączyć.

Nowe rozwiązanie nie zostanie od razu narzucone wszystkim użytkownikom. Jeśli uwielbiamy wyskakujące okienka w obecnej formie, możemy jeszcze przez jakiś czas z nimi zostać. Jeśli jednak podoba nam się rozwiązanie proponowane w Chrome 80, będziemy mogli wejść w ustawienia przeglądarki i w nich samodzielnie włączyć ciche powiadomienia.

REKLAMA

Automatycznie nowe ustawienia włączą się w dwóch wypadkach – jeśli użytkownik niemal zawsze negatywnie odpowiada na prośbę o powiadomienia lub jeśli na danej stronie bardzo rzadko ktokolwiek włącza powiadomienia.

Na nową wersję Chrome'a trzeba będzie poczekać do początku lutego.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA