REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Operatorzy

Blisko 39 proc. polskich gospodarstw znajdzie się w zasięgu światłowodu Plusa

Już blisko 39 proc. polskich gospodarstw domowych może korzystać internetu stacjonarnego w Plusie.

09.01.2020
16:58
plus internet światłowód
REKLAMA
174 interakcji
dołącz do dyskusji
REKLAMA

Usługa internetu światłowodowego Plusa zostanie udostępniona w nowych miejscach. Na mocy decyzji Urzędu Komunikacji Elektronicznej infrastruktura Orange zostanie udostępniona również innym operatorom w tzw. gminach regulowanych.

W zasięgu usługi Plus Internet Stacjonarny znajdzie się 3,2 mln nowych gospodarstw domowych.

Do tej pory usługi internetu światłowodowego Plusa były świadczone na infrastrukturze Netii i docierały do blisko 2,7 mln gospodarstw i 800 biurowców. Od 10 stycznia zasięg się podwoi i znajdzie się w nim aż 39 proc. gospodarstw domowych na terenie naszego kraju.

Zielony operator szacuje, że z początkiem roku w zasięgu oferty Plus Internet Stacjonarny znajdzie się 3,2 mln nowych gospodarstw z czego prawie 0,5 mln jest podłączona do światłowodu, a pozostałe są obsługiwane przez inne technologie kablowe.

Klienci, którzy posiadają infrastrukturę Orange będą mogli wybrać internet światłowodowy Plusa i telewizję kablową IPTV Cyfrowego Polsatu.

Plus Internet Stacjonarny oferowany jest w kilku wariantach.

Usługa Plus Internet Stacjonarny oferowana jest w trzech wariantach - dla mieszkań, domów i małych firm. Dostępne są trzy prędkości: do do 150 Mb/s, 500 Mb/s oraz do 1 Gb/s.

Ofertę można zamówić w punktach sprzedaży Plusa i Cyfrowego Polsatu. Wchodzi ona w skład programów smartDOM i smartFIRMA.

REKLAMA

W przypadku klientów indywidualnych internet światłowodowy Plusa kosztuje 60 zł miesięcznie za 150 Mb/s, 80 zł za 500 Mb/s i 100 zł za 1 Gb/s. Umowa zawierana jest na 24 miesiące, a operator zapewnia router. Dodatkowo klienci otrzymują 5 GB transferu miesięcznie w ramach internetu mobilnego.

Na stronie plus.pl/swiatlowod można sprawdzić, czy nasz dom lub mieszkanie znajdują się już w zasięgu światłowodu Plusa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA