REKLAMA

Sony powie ci, w co najczęściej i jak długo grałeś na PlayStation 4 w 2019 r. Odważysz się?

Sony udostępnia graczom statystyki i zdradza, jak dużo czasu spędzili przy konsolach PlayStation w minionym roku. Podpowiadamy, jak wygenerować taki raport.

14.01.2020 15.21
playstation 4 ps4 ile godzin gry raport
REKLAMA
REKLAMA

Nie wszyscy o tym wiedzą, ale Sony skrzętnie zapisuje, ile czasu gracze spędzili przy konkretnych tytułach podczas zabawy na konsolach z rodziny PlayStation. Problem w tym, że japońska firma nie dzieli się tymi danymi na żądanie. Część z nich można podejrzeć jednak raz do roku w ramach akcji MyPSYear2019.

MyPSYear2019 - sprawdź, ile nabiłeś godzin gry na PS4

Po wygenerowaniu raportu sumującego czas rozgrywki można sprawdzić, w jakie gry grało się w ubiegłym roku najczęściej. W moim przypadku najwięcej godzin na PlayStation 4 spędziłem podczas zabawy w Assassin’s Creed: Odyssey. Nic zresztą dziwnego - to ogromny open world z mnóstwem questów i świetnymi DLC.

playstation 4 ps4 ile godzin gry raport class="wp-image-1070166"

Na drugie miejsce trafiło u mnie The Division, które nadrobiłem dopiero kilka lat po premierze. Trzeci na liście jest Death Stranding, aczkolwiek ten wynik byłby znacznie niższy, jeśli nie uwzględniałby cutscenek (a ja nadal jestem rozczarowany, że Hideo Kojima nie dostał nominacji do Oscara za reżyserię).

Sony nie pozostawia też wątpliwości co do tego, jaki jest mój ulubiony gatunek gier.

W raporcie znalazłem informację, że najczęściej grałem w RPG-i. Do tego gatunku należy pięć z gier, które uruchamiałem w ubiegłym roku na swojej konsoli. Zdobyłem w nich 145 trofeów i spędziłem w nich łącznie 419 godzin. To ponad połowa z czasu, jaki spędziłem w ubiegłym roku przy konsoli Sony.

playstation 4 ps4 ile godzin gry raport class="wp-image-1070169"

Sony zdradziło, że spędziłem przy konsoli 797 godzin. Włączałem ją przez 162 dni - prawie co drugi dzień. Widać też wyraźnie, że uwielbiam gry singleplayer. Lokalnie grałem przez 738 godzin, a jedynie przez 59 godzin online (z czego 35 godzin na serwerach Battlefield V). Spędziłem też 49 godzin w goglach VR na głowie.

W tym czasie zdobyłem 396 trofeów, a w tym jest jedna platynka.

Najdłuższa moja sesja z grą to 9 godzin, ale za nic nie mogę sobie przypomnieć, który tytuł mnie aż tak wciągnął. Najczęściej konsolę Sony uruchamiam zaś w niedzielę popołudniu. Ciekaw jestem natomiast, jak wyglądałyby te dane, jeśliby uwzględnić w nich również Switcha i Xboksa…

playstation 4 ps4 ile godzin gry raport class="wp-image-1070172"

Sony wykorzystuje też raport do promocji usługi PlayStation Plus. Dowiedziałem się z niego, że pobrałem dzięki niej 36 gier, aczkolwiek nie we wszystkie w końcu zagrałem. Firma już na początku raportu zaznacza, że uruchomiłem w 2019 r. łącznie 29 tytułów - a wiem też, że większość nie pochodziła z abonamentu.

playstation 4 ps4 ile godzin gry raport class="wp-image-1070175"

Na sam koniec raportu Sony podsumowuje najważniejsze dane, nadaje graczom tytuły - ja zostałem BOHATEREM AKCJI - i zachęca do dzielenia się linkiem do raportu w mediach społecznościowych. Tutaj znajduje się też czerwony przycisk, dzięki któremu można zyskać nagrody w postaci awatara. Wystarczy się zalogować.

playstation 4 ps4 ile godzin gry raport class="wp-image-1070178"

Jak wygenerować swój raport MyPSYear2019?

REKLAMA

Aby sprawdzić liczbę przegranych godzin na swoim profilu, wystarczy wejść na odpowiednią stronę Sony. Na niej należy znaleźć przycisk pozwalający zalogować się na swoje konto i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie. Jeśli to nie zadziała, możecie spróbować wygenerować raport z poziomu strony innego użytkownika. A jak takowe wygenerujecie, to pochwalcie się swoimi wynikami!

Niestety zdarza się, że niektóre przeglądarki sprawiają problemy. Sam musiałem wygenerować swój raport na smartfonie, klikając link we wbudowanej aplikacji Twittera, bo strony Sony strasznie nie lubią się z Safari.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA