Nowe terminale mobilne przyśpieszą kontrole biletów. Tak zmienia się PKP Intercity

Lokowanie produktu

Przewoźnik PKP Intercity zakupił 1250 nowych terminali mobilnych Zebra TC77. Część z nich trafiła już do pracowników, którzy do tej pory korzystali z wysłużonych już terminali Casio.

21.01.2020 10.57
Nowe terminale przyśpieszą kontrole biletów. Tak zmienia się PKP Intercity

Nowe zestawy dla drużyn konduktorskich składają się z terminala, drukarki oraz pinpada. W przeciwieństwie do używanych do tej pory urządzeń nowe łączą się bezprzewodowo.

Zebra TC77 w PKP Intercity

 class="wp-image-1073532"

Terminal Zebra TC77 ma 4,7-calowy ekran i Androida 8.1 na pokładzie (z możliwością uaktualnienia). Producent zadbał o to, żeby urządzenie zniosło trudy pracy w takich zawodach jak listonosz, kurier, mobilny sprzedawca, czy właśnie pracownik drużyny konduktorskiej. Tym, co go wyróżnia jest przede wszystkim wytrzymała obudowa, której niestraszne są upadki, różnice temperatur, wilgoć, kurz i pył. Konstrukcja spełnia normę IP67. Co istotne urządzenie łączy się z internetem nie tylko przez sieć Wi-Fi, ale również dzięki zastosowaniu Dual SIM może aktywnie przełączać się między dwoma operatorami.

Przewoźnik zakupił 1250 nowych terminali Zebra TC77. Umowa z firmą S&T Poland Sp. z o.o. przewiduje możliwość dokupienia 250 dodatkowych urządzeń. Ponad 400 nowych terminali znalazło się już w rękach pracowników drużyn konduktorskich PKP i pomaga im w codziennej pracy. Do końca lutego wszystkie nowe Zebry zostaną wydane pracownikom.

Bixolon SPP-R310 w PKP Intercity

Terminale Zebra będą łączyły się bezprzewodowo z nowymi kompaktowymi drukarkami Bixolon SPP-R310. To lekkie i wydajne urządzenia - ważą zaledwie 385 gramów, są kompaktowych rozmiarów i mogą drukować z prędkością 100 mm na sekundę. Wymienny akumulator pozwala na 24 godziny pracy i wydruk 253 m. Drukarka może być łączona z terminalem przewodowo i bezprzewodowo (Wi-Fi i Bluetooth).

 class="wp-image-1073475"

Drukarka mieści się w dłoni, a gdy z niej wypada, to nic jej się nie dzieje - jest odporna na upadki z 1,8 m.

Do czego posłuży nowy sprzęt?

Nowe urządzenia umożliwiają kontrolę biletów na kartach bezstykowych, jak również skanowanie biletów kolei ukraińskich. Ułatwi to drużynom konduktorskim pracę, a pasażerom proces kontroli biletów. Przewoźnik zapewnia, że dzięki nowym urządzeniom kontrola biletów będzie przeprowadzana sprawniej i zajmie mniej czasu.

PKP Intercity informuje, że nowe terminale pozwolą na dostosowywanie systemu do zmian wprowadzanych w kanałach sprzedaży oraz tych wynikających z rozszerzania oferty.

Przewoźnik planuje dalsze unowocześnianie sprzętu kasowego poprzez sukcesywną jego wymianę w kasach biletowych i Centrach Obsługi Klienta. W 2020 r. będą prowadzone przygotowania do zakupu nowych elementów wyposażenia. W pierwszym etapie planowany jest zakup sprzętu drukującego.

*Materiał powstał we współpracy z PKP Intercity

Lokowanie produktu
Najnowsze