Tech  /  Lokowanie produktu

Nowe terminale mobilne przyśpieszą kontrole biletów. Tak zmienia się PKP Intercity

Nowe terminale przyśpieszą kontrole biletów. Tak zmienia się PKP Intercity
122 interakcji
dołącz do dyskusji

Przewoźnik PKP Intercity zakupił 1250 nowych terminali mobilnych Zebra TC77. Część z nich trafiła już do pracowników, którzy do tej pory korzystali z wysłużonych już terminali Casio.

Nowe zestawy dla drużyn konduktorskich składają się z terminala, drukarki oraz pinpada. W przeciwieństwie do używanych do tej pory urządzeń nowe łączą się bezprzewodowo.

Zebra TC77 w PKP Intercity

Terminal Zebra TC77 ma 4,7-calowy ekran i Androida 8.1 na pokładzie (z możliwością uaktualnienia). Producent zadbał o to, żeby urządzenie zniosło trudy pracy w takich zawodach jak listonosz, kurier, mobilny sprzedawca, czy właśnie pracownik drużyny konduktorskiej. Tym, co go wyróżnia jest przede wszystkim wytrzymała obudowa, której niestraszne są upadki, różnice temperatur, wilgoć, kurz i pył. Konstrukcja spełnia normę IP67. Co istotne urządzenie łączy się z internetem nie tylko przez sieć Wi-Fi, ale również dzięki zastosowaniu Dual SIM może aktywnie przełączać się między dwoma operatorami.

Przewoźnik zakupił 1250 nowych terminali Zebra TC77. Umowa z firmą S&T Poland Sp. z o.o. przewiduje możliwość dokupienia 250 dodatkowych urządzeń. Ponad 400 nowych terminali znalazło się już w rękach pracowników drużyn konduktorskich PKP i pomaga im w codziennej pracy. Do końca lutego wszystkie nowe Zebry zostaną wydane pracownikom.

Bixolon SPP-R310 w PKP Intercity

Terminale Zebra będą łączyły się bezprzewodowo z nowymi kompaktowymi drukarkami Bixolon SPP-R310. To lekkie i wydajne urządzenia - ważą zaledwie 385 gramów, są kompaktowych rozmiarów i mogą drukować z prędkością 100 mm na sekundę. Wymienny akumulator pozwala na 24 godziny pracy i wydruk 253 m. Drukarka może być łączona z terminalem przewodowo i bezprzewodowo (Wi-Fi i Bluetooth).

Drukarka mieści się w dłoni, a gdy z niej wypada, to nic jej się nie dzieje - jest odporna na upadki z 1,8 m.

Do czego posłuży nowy sprzęt?

Nowe urządzenia umożliwiają kontrolę biletów na kartach bezstykowych, jak również skanowanie biletów kolei ukraińskich. Ułatwi to drużynom konduktorskim pracę, a pasażerom proces kontroli biletów. Przewoźnik zapewnia, że dzięki nowym urządzeniom kontrola biletów będzie przeprowadzana sprawniej i zajmie mniej czasu.

PKP Intercity informuje, że nowe terminale pozwolą na dostosowywanie systemu do zmian wprowadzanych w kanałach sprzedaży oraz tych wynikających z rozszerzania oferty.

Przewoźnik planuje dalsze unowocześnianie sprzętu kasowego poprzez sukcesywną jego wymianę w kasach biletowych i Centrach Obsługi Klienta. W 2020 r. będą prowadzone przygotowania do zakupu nowych elementów wyposażenia. W pierwszym etapie planowany jest zakup sprzętu drukującego.

*Materiał powstał we współpracy z PKP Intercity