REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Oprogramowanie

Za parkowanie w Warszawie zapłacimy w aplikacji moBilet

Nowa usługi zaoferuje opcję opłacania miejsc parkingowych. Od teraz mieszkańcy stolicy będą mogli płacić za parkowanie w aplikacji moBilet.

30.01.2020
16:07
mobilet parkowanie warszawa
REKLAMA
REKLAMA

Płatność z poziomu smartfona za bilety komunikacji miejskiej na przejazdy autobusami, tramwajami i metrem oraz za postój auta w strefach płatnego parkowania to ogromna wygoda. Niestety tak jak bilety na przejazd pojazdami transportu zbiorowego można w Warszawie kupić z poziomu kilku różnych aplikacji, tak opłaty za parkowanie przyjmowała do tej pory tylko jedna z nich.

Na ten moment mieszkańcy stolicy, jeśli chcą zapłacić za parkowanie przez smartfona, muszą korzystać z usługi o nazwie SkyCash. To się jednak zmienia. Jak podaje serwis Cashless.pl, Zarząd Dróg Miejskich w Warszawie zakończył pierwszą część postępowania przetargowego, podczas którego wybierano kolejnego operatora płatności mobilnych w strefach płatnego parkowania.

moBilet - płatność za parkowanie w Warszawie

moBilet został ogłoszony zwycięzcą ostatniego z trzech etapów przetargu, więc SkyCash niedługo będzie miał na tym polu konkurencję. Data wdrożenia płatności za parkowanie w stolicy w aplikacji moBilet nie jest jeszcze znana, ale spodziewamy się stosownej aktualizacji już niedługo.

REKLAMA

Uzasadnienia wyboru aplikacji moBilet w przetargu jeszcze nie znamy. Jej twórcy zaproponowali prowizję w wysokości 8 groszy od każdej transakcji. Oferta konkurencyjnej firmy Hilltech, która opiewała na kwotę 6 groszy od każdej transakcji, została przez stołeczny ZDM zdyskwalifikowana.

Przetarg zorganizowany przez ZDM podzielony został tym razem na trzy części, a jedna z firm mogła wygrać jedynie dwie z nich. SkyCash zwyciężył w pierwszych dwóch, a moBilet w trzeciej. Smakiem oprócz Hilltech musiały obejść tym razem się również mPay oraz Pango.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA