REKLAMA

Apple Watch, ale od Oppo. Nadchodzi nowy smart-zegarek, który coś nam przypomina

Oppo zamierza pokazać swój pierwszy smartwatch. Właśnie poznaliśmy jego wygląd, który do złudzenia przypomina Apple Watcha.

30.01.2020 16.58
oppo smartwatch
REKLAMA
REKLAMA

Firmę Oppo znamy głównie ze smartfonów, choć w ofercie tego chińskiego producenta znajdziemy też słuchawki. Niebawem - być może już na targach MWC w lutym - mamy zobaczyć kolejne produkty, w tym pierwszy smartwatch firmy.

Pierwszy smartwatch Oppo możemy już zobaczyć na renderze.

oppo smartwatch class="wp-image-1079370"
Pierwszy smartwatch Oppo.

Render udostępnił na Twitterze informator Ice universe (@UniverseIce), który ma na swoim koncie ujawnienie pokaźnej liczby przecieków ze świata mobilnego. Render nie został jeszcze oficjalnie pokazany przez Oppo, ale jest duże prawdopodobieństwo, że patrzymy na oficjalną grafikę.

Czy zegarek coś wam przypomina? Trudno nie zauważyć podobieństwa do Apple Watcha. Koperta zegarka ma prostokątny kształt z zaokrąglonymi rogami, dokładnie tak, jak w produkcie Apple. Podobnie wygląda też mocowanie paska do koperty. Nawet tapeta przypomina jedną z opcji dostępnych na Apple Watchu.

Widać jednak dużą różnicę w postaci bocznych krawędzi ekranu, które w zegarku Oppo są zakrzywione. Na prawej ściance zegarka zabrakło okrągłej koronki do obsługi. Zamiast tego mamy dwa przyciski i niewielki otwór, który najpewniej jest głośniczkiem lub mikrofonem.

Kupiłbyś zegarek Oppo o takim wyglądzie?

Na razie nie wiemy, na jakiej platformie programowej będzie działał smartwatch Oppo. Możemy mieć pewność, że priorytetem będzie zapewnienie wsparcia dla smartfonów z Androidem, a tym samym użytkownicy smartfonów spod szyldu zielonego robota otrzymają swoją wersję Apple Watcha.

Jak zareaguje na to rynek? Z jednej strony podobieństwo do Apple Watch sugeruje zastosowanie materiałów wysokiej jakości. Całość prezentuje się naprawdę ładnie, zwłaszcza z zakrzywionym ekranem. Z drugiej strony, najpewniej znajdą się klienci, dla których zegarek Oppo będzie tylko kopią - by nie napisać podróbką - Apple Watcha.

Jestem szalenie ciekaw, jak taka strategia sprawdza się w praktyce. W przypadku smartfonów Oppo wypracowało własny styl wizualny i własne rozwiązania, na czele z niesztampowym sposobem wysuwania górnej kamerki. Z kolei w segmencie akcesoriów bywa różnie.

Oppo Encore Free class="wp-image-1079385"
Oppo Encore Free

Słuchawki Oppo Encore Free pokazują, że Oppo czasami zbyt mocno wzoruje się na Apple. Podobieństwo do AirPodsów jest wręcz uderzające. Z drugiej strony, słuchawki Oppo O-free pokazują, że producent potrafi postawić na zupełnie autorskie rozwiązania.

REKLAMA
Oppo O-Free class="wp-image-1079391"
Oppo O-Free

Co sądzicie o Apple Watchu Oppo? Kupilibyście taki zegarek?

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA