REKLAMA

Android 10 dla smartfonów Oppo - oficjalna lista modeli, które dostaną aktualizację

Oppo jest kolejną firmą, która zaktualizuje swoje urządzenia do systemu Android 10. Razem z nim na smartfony chińskiej firmy trafi nakładka ColorOS 7.

20.01.2020 12.48
oppo-reno-2 (8 of 12)
REKLAMA
REKLAMA

Testy systemu Android 10 rozpoczęły się już w kwietniu ubiegłego roku, a jego pełna wersja trafiła na smartfony z linii Pixel oraz kilka wybranych urządzeń firm trzecich we wrześniu. Lwia część producentów dopiero teraz pracuje nad aktualizacjami swoich urządzeń oraz nakładek.

Jedną z firm, której smartfony już niedługo otrzymają aktualizację do systemu Android 10, jest chińskie Oppo.

Szczegóły podał serwis GSM Online, a nam udało się je potwierdzić bezpośrednio u producenta. Możemy więc mówić o oficjalnych planach aktualizacji smartfonów Oppo.

Najwięcej szczęścia mają posiadacze najnowszego modelu Oppo Reno2, na który Android 10 w stabilnej wersji zostanie wydany w pierwszej kolejności. Ma się to stać w pierwszym kwartale 2020 r.

W przypadku pozostałych urządzeń - czyli nieco starszych i nieco tańszych - sytuacja wygląda niestety gorzej i dla ich posiadaczy nie mamy dobrych wieści. Dopiero na drugi kwartał 2020 r. zaplanowano aktualizację do systemu Android 10 i nakładki ColorOS 7 dla takich modeli, jak:

  • Oppo Reno w II kwartale 2020 r.
  • Oppo Reno 10x Zoom w II kwartale 2020 r.
  • Oppo R17;
  • Oppo RX17 Pro;
  • Oppo Find X;
  • Oppo Reno2 Z;
  • Oppo Reno Z.

Jeszcze dłużej trzeba będzie czekać na aktualizację pozostałych modeli smartfonów marki Oppo.

REKLAMA

Oppo R15, Oppo R15 Pro, Oppo A9 2020 i Oppo A5 2020 otrzymają nową wersję systemu najwcześniej w 3 kwartale 2020 r. Oznacza to, że Android 10 może pojawić się na nich w podobnym terminie, co Android 11 na smartfonach bezpośrednio od Google’a.

Firma przy tym podkreśla, że powyższa rozpiska dotyczy urządzeń pochodzących z wolnej dystrybucji. W przypadku telefonów kupowanych u operatorów telefonii komórkowej czas oczekiwania na uaktualnienie może się dodatkowo wydłużyć.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA