REKLAMA

Pierwszy na świecie notebook z wyświetlaczem Mini LED. Ma rekordową jasność 1000 nitów

MSI Creator 17 to pierwszy na świecie komputer przenośny spełniający normę HDR 1000. To wymarzona maszyna dla entuzjastów multimediów i dla osób zajmujących się obróbką wideo.

08.01.2020 08.56
msi creator 17
REKLAMA
REKLAMA

Technika Mini LED uważana jest za najwyższe stadium rozwoju wyświetlaczy LCD, które są doświetlane tysiącami małych diod umieszczonych z tyłu modułu. To umożliwia stworzenie licznych stref wygaszania, co przekłada się na znacznie lepszy kontrast i umożliwia znaczne zwiększenie jasności wyświetlacza.

Wyświetlacze Mini LED są kojarzone głównie z telewizorami. Firmą która zdaje się pokładać szczególną nadzieję w tej technice jest TCL. Na CES 2020 pojawił się jednak jeszcze jeden produkt z takim wyświetlaczem. To notebook MSI Creator 17.

MSI Creator 17 z wyjątkowo jasnym wyświetlaczem Mini LED.

msi creator 17 class="wp-image-1067313"
REKLAMA

Creator 17 spełnia wymagania normy HDR 1000, co jest nie lada osiągnięciem. Nawet drogie telewizory dla entuzjastów nie zawsze mają tak wyśrubowane parametry. 17-calowy wyświetlacz 4K zapewnia 1000 nitów jasności, obsługę poszerzonej palety barwnej (WCG) i stuprocentowe pokrycie palety DCI-P3.

Co nieco rozczarowujące, MSI zdecydował się nie podawać żadnych innych parametrów swojego nowego komputera. Prawdopodobnie jednak znajdziemy w nim relatywnie typową płytę główną, w której osadzony jest procesor Core 10. generacji któremu ma towarzyszyć do 16 GB RAM. Cena tego cacka również jeszcze nie jest znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA