REKLAMA

Nowe Heroes of Might and Magic zdecydowanie nie jest tym, na co liczyliście

Ubisoft zapowiedział nową odsłonę Heroes of Might and Magic. Niestety, nie mamy do czynienia z oczekiwaną ósmą częścią kultowej strategii turowej. Zamiast tego dostaniemy darmową grę mobilną z subgatunku auto chess.

14.01.2020 15.58
Nowe Heroes of Might and Magic nie jest tym, na co liczyliście
REKLAMA
REKLAMA

Might and Magic: Chess Royale będzie trzecią wydaną w ostatnim czasie produkcją na licencji HoMM, która trafi na urządzenia mobilne. Dobitnie pokazuje to, że Ubisoft zepchnął posiadaną markę głęboko na dno listy priorytetów, skupiając się na Anno 1800 oraz nadchodzących Settlersach. Szkoda, bo chociaż Heroes VI i Heroes VII nie były idealne, po dziś dzień posiadają wielu fanów głodnych nowej, pełnoprawnej odsłony.

Nim Heroes of Might and Magic VIII stanie się faktem, musimy zadowolić się potworkami pokroju Might and Magic: Chess Royale. To produkcja, która łączy dwa popularne subgatunki: battle royale oraz auto chess. W tym pierwszym chodzi o przetrwanie podczas rywalizacji z innymi graczami, z kolei w tym drugim kładzie się nacisk na odpowiednie dobranie jednostek, które następnie walczą bez bezpośredniej kontroli gracza.

Might and Magic: Chess Royale pojawi się na Androidzie oraz iOS 30 stycznia 2020 r.

Grę można już przedpremierowo zarezerwować na platformach App Store oraz Google Play. Oczywiście nie ponosimy z tego tytułu żadnych kosztów. Might and Magic: Chess Royale to produkcja w pełni darmowa, która będzie zarabiać na mikro-transakcjach. Tytuł zapewne zginie w morzu jemu podobnych, walcząc o kapryśną uwagę klienta free2play ze smartfonem w kieszeni. Och, jak nisko upadłaś, ukochana serio strategii.

Najbardziej wciągającym elementem Might and Magic: Chess Royale ma być oczywiście kompletowanie własnej armii, składającej się z rozmaitych jednostek zaimplementowanych do serii na przestrzeni lat. Nie zabraknie smoków, elfów, gryfów czy aniołów. Gracz nie musi jednak kompletować bestiariusza wyłącznie jednego stronnictwa. Synergia zespołów złożonych z wielu jednostek pochodzących z odmiennych zamków - do tego o odmiennych klasach - ma być kluczem do zwycięstwa.

 class="wp-image-1070154"

Przeciętna sesja z Might and Magic: Chess Royale zajmie nie więcej niż 10 minut.

W trakcie jednej rozgrywki 100 graczy zmierzy się ze sobą w systemie eliminacyjnym, wyłaniając zaledwie jednego zwycięzcę. Aplikacja ma być więc idealnym narzędziem do zabicia kilku zbędnych chwil w pociągu czy autobusie. Jeśli liczyliście jednak na pełnoprawną odsłonę HoMM, na pewno będziecie zawiedzeni. Chess Royale to banalna odpowiedź na współczesne trendy w branży gier niżeli strategia z prawdziwego zdarzenia.

Co oczywiście nie przekreśla powstania Might and Magic VIII. Niestety, premiera nowej odsłony jest raczej dalej niż bliżej. Ubisoft koncentruje się na wielu tytułach dla PC, ale mając na uwadze dodatki do Anno 1800 oraz nowych Settlersów, nasz ukochany HoMM siłą rzeczy schodzi na dalszy plan. Godnego zastępstwa również nie widać na horyzoncie, a gry pokroju Bastarda czy Eadoru okazują się tytułami poniżej oczekiwań.

REKLAMA
 class="wp-image-1070151"
REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA