REKLAMA

Aż 14 nowych telewizorów LG OLED. I multum innowacji w ich oprogramowaniu

O tym, że LG w tym roku będzie stawiać na rozdzielczość 8K już wiedzieliśmy od paru dni. A co z tymi z nas, którzy jeszcze nie chcą płacić za tak gęste matryce? Bez obaw. Koreańscy inżynierowie nie zmarnowali ostatnich miesięcy.

06.01.2020 16.29
LG OLED 2020
REKLAMA
REKLAMA

LG wprowadzi w tym roku do sprzedaży 14 nowych modeli telewizorów OLED, w tym trzy telewizory 4K będące prawdopodobnie swoistą odpowiedzią na The Frame od Samsunga, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali – zupełna nowość w OLED-ach.

We wszystkich znajdziemy procesor Alpha 9 Gen 3. Dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej i algorytmom głębokiego uczenia, ma jeszcze korzystniej wpływać na zwiększanie jakości obrazu.

LG GX Gallery, czyli OLED TV inspirowany galerią sztuki. Twój ruch, Samsungu.

LG OLED 2020 class="wp-image-1066026"

GX Gallery wyróżniają się przede wszystkim swoją formą. Ze względu na małą grubość – dwa centymetry w przypadku modelu 65-calowego – seria Gallery przeznaczona jest dla tych z nas, którzy przykładają szczególną uwagę do wystroju salonu. Dostarczany w zestawie uchwyt ścienny umożliwia mocowanie 55-, 65- oraz 77-calowych telewizorów płasko na ścianie, dzięki czemu ekran OLED ma przekształcać się w wiszące w jakiejś galerii dzieło sztuki.

Telewizory 4K UHD z serii GX Gallery, a także z serii LG OLED WX Wallpaper i LG Signature OLED R (model 65RX) całkowicie wtapiają się w otoczenie i stanowić mają futurystyczny, luksusowy element wystroju wnętrza nawet wtedy, gdy są wyłączone. Choć Samsung The Frame nadal ma pewną przewagę w formie możliwości wyświetlania prawdziwych obrazów, gdy sprzęt nie jest użytkowany. To coś, na co użytkownicy OLED-ów nie mogą liczyć z uwagi na specyfikę stosowanej w nich matrycy. Mimo tego bez wątpienia prezentują się obłędnie.

LG Real 8K. Czyli liczymy piksele w nowych telewizorach.

LG OLED 2020 class="wp-image-1066041"

Telewizory LG OLED ZX Real 8K z roku 2020 z nadmiarem spełniają surowe wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association). Parametry 88- i 77-calowych telewizorów LG OLED przewyższają też kryteria zalecane przez Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM), dzięki czemu modele te jako jedne z pierwszych uzyskały od stowarzyszenia CTA nowe logo 8K Ultra HD.

Mały OLED, ale wariat.

LG OLED 2020 class="wp-image-1066020"

Oprócz nowych wersji dwóch popularnych serii 4K UHD (modeli CX i BX) z ekranami o przekątnych 77, 65 i 55 cali, na rok 2020 firma LG przygotowała też telewizor OLED48CX z matrycą o zupełnie nowej wielkości – 48 cali.

Kluczowe jest oprogramowanie. Tu znajdziemy najwięcej innowacji względem zeszłorocznych modeli.

LG OLED 2020 class="wp-image-1066032"

Do tegorocznych telewizorów LG OLED trafi obsługa formatów Dolby Atmos, Dolby Vision, Dolby Vision IQ i nowy tryb Filmmaker Mode opracowany przez UHD Alliance. Dolby Vision IQ zapewnia telewizorom dostęp do nowych funkcji pozwalających na optymalizowanie jakości obrazu, tak aby była zgodna z zamysłem twórców – niezależnie od warunków oświetleniowych i gatunku filmu.

Telewizory LG OLED na rok 2020 są wyposażone w system operacyjny webOS, obsługującym między innymi usługi Disney+, Netflix, czy CBS All Access. Nowością w roku 2020 jest aplikacja Apple TV umożliwiająca konsumentom subskrypcję i oglądanie treści Apple TV+ oraz Apple TV, a także dostęp do biblioteki wideo iTunes oraz kupowanie lub wypożyczanie filmów i programów TV z oferty liczącej ponad 100 000 pozycji. Z aplikacji Apple TV będą mogli w tym roku korzystać także użytkownicy telewizorów LG z oferty na lata 2018 i 2019.

Ahoj miłośnicy e-sportu i sportu! W LG OLED na rok 2020 są i nowości dla was.

LG OLED 2020 class="wp-image-1066023"

Firma LG jest pierwszym producentem oferującym telewizory zgodne z Nvidia G-Sync pozwalającą na uniknięcie rozrywania obrazu oraz powstawania innych niekorzystnych artefaktów. Z myślą o entuzjastach gier, LG w bieżącym roku rozszerzy dostępność tej funkcji na 12 modeli OLED.

LG OLED 2020 class="wp-image-1066035"

Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze w branży zostały wyposażone w tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group, który po podłączeniu kompatybilnej konsoli pozwala na wyświetlanie obrazu HDR zgodnego z zamysłem twórców gier. HGiG jest organizacją zrzeszającą firmy z branży gamingowej oraz producentów wyświetlaczy, która opracowuje standardy na potrzeby gier z obrazem HDR.

LG OLED 2020 class="wp-image-1066038"
REKLAMA

Ze względu na częstotliwość odświeżania 120 Hz, gwarantowaną przez nowy procesor α9 Gen 3 oraz funkcje opracowane specjalnie z myślą o transmisjach sportowych, kibice mają tez być zachwyceni. Dodatkowo, funkcja Sports Alert pomaga śledzić rozgrywki ulubionych drużyn oraz powiadamia użytkowników o najnowszych wynikach. Użytkownicy mogą wybierać ulubione zespoły w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, futbol amerykański, baseball i inne, aby otrzymywać automatyczne informacje o rozpoczęciu meczu, zdobytych punktach oraz zakończeniu gry.

Ceny i dostępność w Polsce nie są jeszcze znane.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA