RTV  /  News

Aż 14 nowych telewizorów LG OLED. I multum innowacji w ich oprogramowaniu

LG OLED 2020

O tym, że LG w tym roku będzie stawiać na rozdzielczość 8K już wiedzieliśmy od paru dni. A co z tymi z nas, którzy jeszcze nie chcą płacić za tak gęste matryce? Bez obaw. Koreańscy inżynierowie nie zmarnowali ostatnich miesięcy.

LG wprowadzi w tym roku do sprzedaży 14 nowych modeli telewizorów OLED, w tym trzy telewizory 4K będące prawdopodobnie swoistą odpowiedzią na The Frame od Samsunga, 88- i 77-calowe telewizory Real 8K oraz telewizor o przekątnej 48 cali – zupełna nowość w OLED-ach.

We wszystkich znajdziemy procesor Alpha 9 Gen 3. Dzięki zwiększonej mocy obliczeniowej i algorytmom głębokiego uczenia, ma jeszcze korzystniej wpływać na zwiększanie jakości obrazu.

LG GX Gallery, czyli OLED TV inspirowany galerią sztuki. Twój ruch, Samsungu.

LG OLED 2020

GX Gallery wyróżniają się przede wszystkim swoją formą. Ze względu na małą grubość – dwa centymetry w przypadku modelu 65-calowego – seria Gallery przeznaczona jest dla tych z nas, którzy przykładają szczególną uwagę do wystroju salonu. Dostarczany w zestawie uchwyt ścienny umożliwia mocowanie 55-, 65- oraz 77-calowych telewizorów płasko na ścianie, dzięki czemu ekran OLED ma przekształcać się w wiszące w jakiejś galerii dzieło sztuki.

Telewizory 4K UHD z serii GX Gallery, a także z serii LG OLED WX Wallpaper i LG Signature OLED R (model 65RX) całkowicie wtapiają się w otoczenie i stanowić mają futurystyczny, luksusowy element wystroju wnętrza nawet wtedy, gdy są wyłączone. Choć Samsung The Frame nadal ma pewną przewagę w formie możliwości wyświetlania prawdziwych obrazów, gdy sprzęt nie jest użytkowany. To coś, na co użytkownicy OLED-ów nie mogą liczyć z uwagi na specyfikę stosowanej w nich matrycy. Mimo tego bez wątpienia prezentują się obłędnie.

LG Real 8K. Czyli liczymy piksele w nowych telewizorach.

LG OLED 2020

Telewizory LG OLED ZX Real 8K z roku 2020 z nadmiarem spełniają surowe wymagania specyfikacji 8K Ultra HD opracowanej przez stowarzyszenie CTA (Consumer Technology Association). Parametry 88- i 77-calowych telewizorów LG OLED przewyższają też kryteria zalecane przez Międzynarodowy Komitet ds. Metrologii Wyświetlaczy (ICDM), dzięki czemu modele te jako jedne z pierwszych uzyskały od stowarzyszenia CTA nowe logo 8K Ultra HD.

Mały OLED, ale wariat.

LG OLED 2020

Oprócz nowych wersji dwóch popularnych serii 4K UHD (modeli CX i BX) z ekranami o przekątnych 77, 65 i 55 cali, na rok 2020 firma LG przygotowała też telewizor OLED48CX z matrycą o zupełnie nowej wielkości – 48 cali.

Kluczowe jest oprogramowanie. Tu znajdziemy najwięcej innowacji względem zeszłorocznych modeli.

LG OLED 2020

Do tegorocznych telewizorów LG OLED trafi obsługa formatów Dolby Atmos, Dolby Vision, Dolby Vision IQ i nowy tryb Filmmaker Mode opracowany przez UHD Alliance. Dolby Vision IQ zapewnia telewizorom dostęp do nowych funkcji pozwalających na optymalizowanie jakości obrazu, tak aby była zgodna z zamysłem twórców – niezależnie od warunków oświetleniowych i gatunku filmu.

Telewizory LG OLED na rok 2020 są wyposażone w system operacyjny webOS, obsługującym między innymi usługi Disney+, Netflix, czy CBS All Access. Nowością w roku 2020 jest aplikacja Apple TV umożliwiająca konsumentom subskrypcję i oglądanie treści Apple TV+ oraz Apple TV, a także dostęp do biblioteki wideo iTunes oraz kupowanie lub wypożyczanie filmów i programów TV z oferty liczącej ponad 100 000 pozycji. Z aplikacji Apple TV będą mogli w tym roku korzystać także użytkownicy telewizorów LG z oferty na lata 2018 i 2019.

Ahoj miłośnicy e-sportu i sportu! W LG OLED na rok 2020 są i nowości dla was.

LG OLED 2020

Firma LG jest pierwszym producentem oferującym telewizory zgodne z Nvidia G-Sync pozwalającą na uniknięcie rozrywania obrazu oraz powstawania innych niekorzystnych artefaktów. Z myślą o entuzjastach gier, LG w bieżącym roku rozszerzy dostępność tej funkcji na 12 modeli OLED.

LG OLED 2020

Telewizory LG OLED z roku 2020 jako pierwsze w branży zostały wyposażone w tryb HGiG Mode opracowany przez Gaming Interest Group, który po podłączeniu kompatybilnej konsoli pozwala na wyświetlanie obrazu HDR zgodnego z zamysłem twórców gier. HGiG jest organizacją zrzeszającą firmy z branży gamingowej oraz producentów wyświetlaczy, która opracowuje standardy na potrzeby gier z obrazem HDR.

LG OLED 2020

Ze względu na częstotliwość odświeżania 120 Hz, gwarantowaną przez nowy procesor α9 Gen 3 oraz funkcje opracowane specjalnie z myślą o transmisjach sportowych, kibice mają tez być zachwyceni. Dodatkowo, funkcja Sports Alert pomaga śledzić rozgrywki ulubionych drużyn oraz powiadamia użytkowników o najnowszych wynikach. Użytkownicy mogą wybierać ulubione zespoły w różnych dyscyplinach, takich jak piłka nożna, futbol amerykański, baseball i inne, aby otrzymywać automatyczne informacje o rozpoczęciu meczu, zdobytych punktach oraz zakończeniu gry.

Ceny i dostępność w Polsce nie są jeszcze znane.