REKLAMA
  1. Spider's Web
  2. Technologie
  3. Sprzęt

Doczekaliśmy się. Do sprzedaży trafia pierwszy laptop z wbudowanym modemem 5G

Yoga 5G będzie pierwszym komputerem przenośnym na rynku, który potrafi się łączyć z siecią komórkową piątej generacji. Jego niepodważalną zaletą jest też bardzo długi czas pracy na akumulatorze.

07.01.2020
21:04
yoga 5g
REKLAMA
REKLAMA

Konwertowalny smartbook od Lenovo może stanowić bardzo atrakcyjną propozycję dla tych, którzy już żyją lub niedługo będą żyć w zasięgu sieci 5G i którzy chcą mieć komputer, który błyskawicznie się łączy z wysokowydajną siecią bezprzewodową. Lenovo Yoga 5G ma obsłużyć wszystkie warianty sieci 5G.

Komputer ten będzie też pierwszym na rynku smartbookiem wykorzystującym procesor Snapdragon 8cx 5G, któremu towarzyszy moduł graficzny Adreno 680. Producent twierdzi, że nowy członek rodziny Yoga zapewni nam aż 24 godziny pracy bez konieczności podłączania go do ładowarki.

Lenovo Yoga 5G z dobą bez ładowarki. Jaka jest jego specyfikacja?

yoga 5g class="wp-image-1067124"

W komputerze znajdziemy 14-calowy wyświetlacz IPS o jasności 400 nitów. Procesorowi towarzyszyć będzie 8 GB LPDDR4X RAM oraz pamięć masowa o objętości, do wyboru, 256 GB lub 512 GB. Nie zabraknie czytnika linii papilarnych i kamery zgodnej z Windows Hello.

REKLAMA

Sprzęt waży 1,35 kg, prawdopodobnie za sprawą dość dużego (60 Whr) akumulatora. Jego specyfikację uzupełniają system dźwiękowy zgodny z Dolby Atmos, dwa złącza USB-C, złącze jack oraz slot na kartę nano-SIM. Yoga 5G obsługuje też standard eSIM..

Komputer pojawi się w sprzedaży na wiosnę bieżącego roku. Jego cena nie jest jeszcze znana.

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA